Pivo české (písňový text)

Pivo české (písňový text)

17. 9. 2013

U dobrého pivečka
vládne pohoda,
to se hodí ke všemu
víc jako voda.
Určitě jste věděli,
že po vepřové se zelím
chutná i ve všední den,
tak jako v neděli.

Naše české pivečko,
to je pohádka,
ochutnat je nemohou
jen malá děťátka.
O radost se podělí
mládež a též dospělí,
když tři čtyři piva dají,
vládne veselí.

 

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdeněk Horenský
Úplně s Vámi souhlasím, já jsem reagoval pouze tak na vysvětlení. Faktem je, že se mi někdy v "syrovém stavu" vloudí věci, které pak sám musím upravit k obrazu srozumitelnosti, třeba některý z výrazů brněnského hantecu - to bych pro někoho pak musel uvádět i překlad. Nic na i60 není myšleno ve zlém, ani ty různé výměny názorů. Je to tak trochu svět kolem nás všech.
Zuzana Pivcová
Češtinu jsem sice vystudovala, ale nikdy neučila, takže slohové práce jsou mi možná vzdálenější než Vám. Pro mě byl zkrátka "víc jako voda" neznámý obrat, to je všechno. Jsem daleka polemik o správnosti všeho, např. víry-ateismu nebo pravice-levice. :-)
Zdeněk Horenský
Paní Zuzano, souhlasím, ale domnívám se, že texty i básnění nejsou slohové práce z jazyka českého a proto o některých maličkostech ani nepřemýšlím a občas opravdu používám i možná nespisovných hovorových výrazů.
Zuzana Pivcová
Já, milovnice dobrého piva, to oceňuji. Snad bych vyměnila drobnost, místo "víc jako voda" (moravský výraz?) bych dala "více než voda". Ale na vtipu a celkové pohodovosti to neubírá.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.