Když se lásky nedostává

Když se lásky nedostává

15. 7. 2013

Myšlenky hlavou bloudí,
mrazivá letní rána,
večer se sklenkou vína,
pro lásku zavřená brána.

Tak nějak plyne čas,
a já tu marně čekám,
lásku jsi jiným rozdal,
toho se nejvíc lekám.

Myšlenky hlavou bloudí,
šanci zas lásce dávám,
jen jednoho se bojím,
že se jí nedostává.

 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiří Libánský
Velmi povedená báseň s výstižným popisem stavu duše. Smozřejmě i já s ostatními čtenáři a čtenářkami čekám na veselejší tón ve Vašich básních. Naštěstí lásky nemá člověk daný příděl, který může jednou provždy rozdat. Láska je jak rostlina. Můžeme pak jen s údivem sledovat, po jaké době a kde nečekaně opět vypučí. Někdy pod zeleným kvetoucím keřem bychom nečekali původní, již téměř usychající pařez.
Jarmila Peerová
Když se lásky nedostává,je to smutné.Na to je těžká rada,láska se vynutit nedá...Tak Ti Jituško přeji,abys podobná témata řešila jen v básních...
Zuzana Pivcová
Jde o to, zda postrádáme lásku obecně nebo lásku jednoho člověka. Tohle je Tvá částečná autobiografie, bolestná, a přesto ve verších libozvučná.
Jana Šenbergerová
Když se lásky nedostává, člověk smutní, špatně spává. Také jsem to dlouho znala, smutnila, a špatně spala. Když už jsem ji nečekala, z hlavy jsem ji pustila, do srdce se vloudila. Moc mě tím potěšila.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...