Píseň modravých dálek

Píseň modravých dálek

13. 7. 2013

Zas slyším píseň
modravých dálek,
zas vidím houpání
bělostných bárek.

Mé srdce po moři,
teskně si touží,
marné je volání
po velké louži.

A tam v té dálce
stopa mé touhy,
snad jednou vrátím se,
byť, na okamžik pouhý.

moře
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslava Handlová
Jitko, Tvé touze po moři dobře rozumím, moc hezky jsi to vyjádřila. Doufej, že touha se ještě může stát realitou. Pak se s Tebou budu upřímně radovat i já.
Jana Šenbergerová
To je dobře, Jitko. Nemyslím si, že bys zrovna ty byla urputná, bylo to míněno obecně, a nejen ve vztahu k moři. Ve tvých verších vnímám spíš lásku a touhu.
Jarmila Peerová
Já si také nemyslím Jituško,že bys byla urputná,jen tvá touha po moři je nejen ve tvé hlavě,ale i v srdci.Moře je nádherné,já ho také " můžu " a o to více držím palce,aby ses tím pohledem mohla pokochat...Souhlasím se Zuzkou,moře a ty jste prostě dvojka...
Jitka Chodorová
Jano,vůbec nejsem urputná,nemusím mít všechno,po čem toužím,ale toužit si můžu po všem,třeba i po tom moři,žila jsem z toho vždy po celý další rok,tak mě to teď chybí,tak se aspoň z lásky k moři takto vypisuji.
Jana Šenbergerová
Asi mám štěstí, že jsem rodilý suchozemec, kterého velká voda spíš děsí, než aby po ní toužil. Po čem upřímně toužíme, to se nám dřív nebo později vyplní, jen bychom neměli být příliš urputní. Jitko, věř, že se s mořem zase setkáš...
Jiří Libánský
Připadá mi nespravedlivé, že někdo, kdo má tolik rád moře, má k němu tak daleko.
Zuzana Pivcová
Ano, Ano, Jitka a moře jsou spolu spjati. Moc se mi líbí obrat "stopa mé touhy".

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...