Postrádám moře

Postrádám moře

27. 5. 2013

Postrádám slunce
a teplý mořský vánek,
postrádám pláže
a pozdrav modrých dálek.

Postrádám něžný dotek
mořského objetí,
snad pozdrav můj,
až k němu doletí.

Postrádám večerní
procházky při moři,
kdy na hladině jeho
se odlesk vynoří.

Postrádám rána třpytivá
a bárky v dálce plující,
postrádám zmrzlináře,
co láká nás v ulicích.

Postrádám prostě vše,
co k moři patří,
a pořád ještě doufám,
že jednou ho zase spatřím.

 

 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Je to pěkné, jak jsme ve svých touhách odlišní. Myslím, Jituš, že Ti moře tak učarovalo v dobách krásných zážitků, s ním spojených, a ta touha a stesk už se Tě nepustí. Z Tvých básní je patrné, že máš ráda moře jižní, teplé, v sezóně. Můžu Ti ale říct, že jsem odjížděla z Kypru s myšlenkou, že už asi nikam tak daleko nepojedu. Neutekl ani měsíc a už to se mnou zase pěkně cloumá. Moc bych Ti přála právě třeba Kypr, Pafos. Splňuje vše, po čem se Ti stýská.
Jitka Chodorová
Čím je mi vzdálenější,tím více toužím po jeho blízkosti,i když vím,že letos to asi zase nebude.Já zase nemusím do hor,i když je obdivuji,trochu mě nahání strach.
Jana Šenbergerová
O různých věcech své sny spřádám, moře naštěstí nepostrádám. Raději k vrcholům hor se drápu, přesto tvou touhu po moři chápu.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...