Posedlost
Všechny fotografie: Naděžda Špásová

Posedlost

15. 10. 2024

Ano, název je napsán správně. Jedná se totiž o posedlost, kterou máme asi všichni, nebo většina z nás. Jedná se o takovou obyčejnou věc jako jsou houby a jejich hledání. My s dcerou se k ní hlásíme, máme totiž rády lesy ve Starých Splavech a moc rády tam jezdíme na houby. Dcera si vzala kvůli tomu dovolenou, a tak jsme se ve středu 9.10.24 vypravily k Máchovu jezeru. Bylo ujednáno, že my pojedeme k nim do Dolánek, tam necháme taťku s pejskem a my dvě pojedeme na houby. Tak se taky stalo, cesta nám hezky ubíhala, počasí bylo takové jaké má být, jasné a celkem teplé. Asi tak za hodinu jsme bez problému přistály na místě, kde vždycky parkujeme. Kupodivu tam stálo jen jedno auto a my, všude byl klid, žádné hulákání po lese, prostě idylka.

Nejdříve jsme šly pozdravit Máchovo jezero. I to má naše rodina ráda, kdysi jsme do Starých Splavů jezdili na podnikovou dovolenou, proto to tam moc dobře známe. Myslím, že psát nějaké podrobné údaje je zbytečné, tato oblast je hojně navštěvovaná a každý o ní aspoň jednou slyšel. Přiznám se, že tohle jsem fakt potřebovala, hub bylo požehnaně, k tomu svítilo slunce, zpívali ptáci, košíky se nám plnily, prostě radost jak se patří. Nasbíraly jsme toho opravdu hodně.

Je dobře, když vám něco udělá radost a může to být třeba jen obyčejné houbaření. Už jsem něco takové potřebovala, odnesly to trochu nohy a záda, ale radost z pohledu na bedny s houbami to vyřešila. Nadarmo se neříká, že příroda je mocná čarodějka, s tím musím souhlasit. Mimochodem, dcera si to ještě zopakovala v pátek dopoledne, odpoledne jsme si do Dolánek jeli pro další dvě bedny hub. Je sobota večer, houby jsou zpracované a myslím, že pro letošek máme vystaráno. 

Podzim je v plném proudu, přeji všem spokojenost a hlavně zdraví.

 

 

 

houby příroda
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Měchurová
Sbírání hub, tak to je vášeň. Bydlíme pod lesem, tak stačí sledovat košíky kolemjdoucích houbařů. Když jsou plné, tak taky vyrážíme. Vy jste byly hodně úspěšné.
Anna Potůčková
Posedlost, pro někoho droga, pro jiného potřebný doping. Vše však je neškodné, dokonce zdraví prospěšné a skvělá zábava hledat houby. Fotky moc hezké Nadi.
Jan Zelenka
Jako vždy, krásné fotky, Naďo. Mácháč, Staré Splavy i Doksy dobře znám. V Doksech jsme si nějaký čas platili letní byt. Nejvíce hub bylo tehdy v mladém březovém lesíku pod Bezdězem.
Zuzana Pivcová
Já jsem včera viděla houby i na hřbitově, ty jsem pochopitelně nevzala, i když asi byly jedlé. Všem pravým houbařům přeji ještě pěkné úlovky a Tobě, Naďo, děkuji.
Helena Votíková
Posedlost, vášeň, prostě paráda. Courat po lese a koukat kolem sebe. Máchovo jezero a okolí je krásný kraj. No a fotky, jak jinak než 1*
Věra Ježková
Naďo, moc pěkná posedlost. Já už bohužel pár let posedlá nejsem – nemám s kým. Pokaždé, když projíždím Dolánkami, si na tebe vzpomenu. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.