Nečekané rozhodnutí
Všechny fotografie: Naděžda Špásová

Nečekané rozhodnutí

3. 10. 2024

Je úterý 1.10.24, já i Petr jsme na dopoledne kolem deváté objednáni na urologii. Odpoledne si zadala vnučka Anička, má problémy s prsty u nohou, to asi podědila po dědovi, ten to má také. Oba jezdí na zvláštní pedikúru do nedaleké obce Varvažov. Jak si tak povídáme, napadlo mně, že se s pejskem s nimi svezeme. Je docela hezky a my toho využijeme a podíváme se na oprám k rybníku. Už jsem tu o tom psala, je to další ze zatopených dolů, když jsme tam byli poprvé vody tam ubývalo, teď jí tam bylo dost. Varvažov je také známý pomníky z dob Napoleonských válek. Doprovod Aničce dělala snacha Jitka, vyzvedli jsme je u nich a hurá směr Varvažov.

Varvažov je část obce Telnice okr. Ústí nad Labem. Je hlavně známý tzv. oprámem, což je onen zatopený důl. Ve svých románech se o něm zmiňoval  známý spisovatel Vladimír Páral. V létě je hojně navštěvovaný, nějaké akce tu pořádají i hasiči. Tentokrát jsme neměli moc štěstí na počasí, bylo zataženo a trochu nám pršelo. To nám ale nebránilo v procházce. Auto jsme nechali u hostince Bažina, kde nás vítal krásný a hodný malamut. Nechal se i pohladit, když jsme se vraceli, seděl venku před hostincem, ale už jsem k němu nešla.

Asi po necelé hodině zavolaly holky, že je hotovo. Byla jsem moc ráda, že jsme měli čas se projít. Zvu vás na procházku přírodou, která se pomalu ale jistě už chystá na podzim. Ale přesto je tam moc hezky, pokud se někdy ocitnete v blízkosti oprámu ve Varvažově u Telnice, zajděte se tam podívat.

Přeji všem už jen samé hezké věci a hezký a klidný podzim.

 

 

 

 

 

 

fotografování příroda rodina
Hodnocení:
(5.1 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdena Tesařová
Krásný fotky a také hezká nabídka do přírody !
Alena Velková
Nsdi, i když bylo pod mrakem, fotky vyšly bezvadně. Výlet musel být prima.
Zdenka Soukupová
Krásná krajina, krásné fotky. :-)
Anna Potůčková
Někdy nečekaná rozhodnutí jsou lepší než ta plánovaná. Hezká procházka a hezké fotky.
Dagmar Vargová
Díky za článek a pěknou fotodokumentaci. Ano, při slově "oprám" se mně okamžitě vybavil Ed. Cupák v jogínské pozici na břehu v mém oblíbeném filmu Mladý muž a bílá velryba od V. Párala. Kromě knihy a filmu jsem měla možnost zhlédnout i divadelní zpracování v divadle Rokoko. To jsme byli na výletě v Praze s gymplem někdy v r. 1980 (rok před maturitou).
Jana Šenbergerová
Naďo, moc hezká procházka. Díky za to, že se o vaše procházky s námi dělíš.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.