Brněnské vodojemy jsou vlastně podzemní katedrály
Všechny fotografie: Jaromír Šiša

Brněnské vodojemy jsou vlastně podzemní katedrály

6. 10. 2024

Dva cihlové, jeden betonový. Postavený byly v letech 1874 -1917 a provoz byl ukončen v roce 1997. V evropském měřítku jsou naprosto ojedinělé. Najdete je v Btně na Žlutém kopci. Internet a domorodci poradí, MHD vás tam odveze.

 

V tomto nenápadném domečku to začíná. Od pokladny, až po sestup a sympatické je, že tu mají i výtah.

nnn

a dále...bez komentáře.

a teď betonový.

Na vodojemy pozoruhodný jev.

A teď druhý cihlový.

No nic je nejvyšší čas podzemí opustit a

je na čase věnovat se i ostatním turistickým ukazatelům.

Předešlá fotoreportáž ŽHAVÁ BRAZÍLIE V BRNĚ

 

 

 

 

 

Brno fotografování města a obce
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Zelenka
Moc zajímavé.
Martina Růžičková
Úžasné objekty! Díky za fotky. Do Brna to mám trochu daleko.
Irena Mertová
Paráda!
Jana Kollinová
Stavby jsou obdivuhodné a díky Vašim skvělým fotografiím lákají k osobní návštěvě. Mít tu možnost, neváhala bych ani vteřinu.
Zuzana Zajícová
Škoda že tvoje články nejsou na i60 víc vepředu, abych je nemusela hledat a aby je čtenáři hned viděli. Tenhle o vodojemech je parádní.
Blanka Lazarová
Děkuji. Byla jsem tam před 1 a 1/2 rokem a musím zajít znovu. Jsou zpřístupněné další a nadzemní úpravy. Koho to zajímá, napsala jsem 2023/3 článek https://www.i60.cz/clanek/detail/32109/brnenske-podzemi-vodojemy-na-zlutem-kopci

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.