Moje sociální cítění
Ilustrační foto: Pixabay

Moje sociální cítění

25. 9. 2024

Jsem dnes smutná a naštvaná. Koupila jsem v roce 2020 byt v Neštěmicích z dědictví po mamince s tím, že je lepší uložit peníze do nemovitosti. I s najemnicí, toho jsem se nebála.

Tato nájemnice mi dala výpověď a v únoru 2024 jsem uzavřela nájemní smouvu s romskou babičkou ve věku 50-ti let, která mi byla sympatická, že bere z Dětskýho domova dva vnuky. Každý měsíc jí přišly peníze složenkou z úřadu práce, ty jsem z ní tahala, jak to šlo, ale platila 4 měsíce.

Pak nastaly prázniny, moje podnájemnice mi slibovala krásné zítřky, že mi úřad práce bude příspěvek na bydlení platit přímo na můj účet. Asi tušíte, že to už nebyla taková indylka, naskočil dluh přes 7 tisíc. V září mi nepřišlo nic a podnájemnice mi nezaplatila.

Dnes jsem v bytě zjistila odpojenou elektřinu, po mobilu mi slíbila, že se odstěhuje koncem měsíce. Dluh u mě bude muset doložit platbami na úřadu práce, to nemá, jedině falzifikáty. O osvojené děti pravděpodobně přijde, když se dluh provalí. Nechápu to. Moji kamáradi a přátelé dopadli stejně, no bydlíme přece v Ústí nad Labem.

Takže jsem smutná, za ty děti a za svoji naivitu.

Hezký večer Eva

 

 

 

bydlení peníze
Hodnocení:
(4.9 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Danka Rotyková
Ať vybíráte jak chcete, vždy je to riziko. Do hlavy lidem nevidíme, a to bez výjimky. Mám sice silné sociální cítění, ale už není takové jako před lety. Prostě jsem se taky občas zklamala. Co se týče Romů, jsou jiní. Víme to a nic s tím nenaděláme. Ale můžeme se rozhodnout, s kým budeme přáteli a komu se raději vyhneme.
Jitka Caklová
Není nic těžšího, než unést následky SVÝCH špatných rozhodnutí.
Jana Jurečková
Manžel chtěl koupit byt, že ho bude pronajímat, ale já mu to rozmluvila, protože ne všichni lidi jsou solidní. Jen se tak tváří.
Jana Šenbergerová
Já jen dodám, že je třeba myslet i na další nájemníky, pro které se občas "vydařené" sousedství může stát peklem.
Dušan Brabec
Nájemníky je třeba velmi pečlivě vybírat a předem si je prolustrovat v minulém bydlišti, v databázi exekucí, u zaměstnavatele atd. Jinak nebrat a raději nechat byt prázdný, než mít pak spoustu problémů s vystěhováním nájemníka, vymáháním dlužné částky (soudy trvají až 4 roky!) a lividací škod včetně odpojených energií. To je moje zkušenost, která se opravdu vyplácí... A ještě je třeba se oprostit od jakýchkoliv charitativních myšlenek ve vztahu k nájemníkovi, zejména je-li jiné národnosti než bílý Čech.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.