Mikulovická apokalypsa
Všechny fotografie: Elena Valeriánová

Mikulovická apokalypsa

23. 9. 2024

Je čtvrtek 12. září 2024, začiná pršet. Prší vydatně v pátek, i sobotu. V pátek přijedou hasiči s upozorněním, že se máme připravit na evakuaci.

V sobotu se nic neděje, jen nám k večeru přivezou pytle s pískem. Leje jako z konve. Ale pořád ještě doufáme, že voda proletí obcí bez toho, aby napáchala výraznějsí škody. Koryto řeky je čisté, břehy a okolí bez větších porostů. Řeka se nebezpečně zvedá a voda v náhonu za naším domem stoupá velkou rychlostí. Bojím se. Déšť je náš úhlavní nepřítel. 

Neděle 15. září 2024, situace je kritická. Provazy deště doplňují vodu na zemi a v řece hučí a převaluje se kalná voda. Dostáváme zprávu, že už nás nestačí evakuovat. Zkázu sledujeme z horního patra našeho domu z bytu sousedů. 

Vody je tolik, že kdyby byla někde u nás přehrada, tak bych si myslela, že se hráz přetrhla. 

Začíná mikulovická apokalypsa.

Přináším jen malé nedokonalé svědectví, fotky jsou jen z okolí našeho domu a když přestalo pršet, tak i z Hlavní ulice, ale nešlo všude stoupnout nebo jít. V neděli nás evakuovali. Trvalo dlouho, než se živel uklidnil, ale to už jsem tam nebyla.

Fotografie jsou pouze zmenšené, bez úprav.

 

 

 

 

města a obce počasí povodně
Hodnocení:
(5 b. / 42 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Vodní živel má ohromnou sílu, podobnou potopu, i když v mnohem menších rozměrech před lety na chalupě. Moje chalupa byla naštěstí výše, než kam dosáhla voda po průtrži mračen na Kolínsku. Dokonce se tenkrát protrhla hráz rybníka a voda brala lidem králíkárny i s králíčky, ploty u zahrad i úplně novou asfaltku. Moc je mi vás líto, mě mrazí jen při pohledu na vaše fotografie.
Dana Puchalská
Eleno, přeju vám oběma hodně sil. Je to strašné,co voda dokáže.
Martina Růžičková
Článek i fotografie na mě silně zapůsobily. Přeji hodně sil.
Eliška Murasová
Eli, už dívat se na tu spoušť je hrozné, natož být přímým účastníkem. Myslím na vás s Hozou a přeji Ti, ať najdeš sílu a víru, že bude líp....
Soňa Prachfeldová
Elenko, je to srdcervoucí, co jste prožívali. Fyzicky i duševně. Moc vám přeji, tak jak opadá voda a uklidí se hrozná spoušť, opraví poničený dům, aby opadly i vaše traumata a úzkosti. A zase se budeš procházet s Rexíkem po tvých oblíbených místech a zase nás budeš těšit tvými nádhernými fotkami z přírody. Objímám vás i pejska.
Jana Šenbergerová
Eli, zdravíme vás z Hor a přejeme, ať ten zážitek nenapáchá žádné škody na vašem zdraví a psychice, když se živel tak vyřádil na vašem domově. Věřím, že než se budete moci vrátit, najdeš v dočasném domově místa, která aspoň potěší tvoje oko a Rexovu potřebu proběhnout se v přírodě. F-M vůbec neznám a časem by určitě nejen mě potěšily tvoje fotky. Věř, že i nám chybí tvoje ranní procházky. Moc vás oba objímám a přeji, ať se současné události co nejdříve stanou minulostí.
Libuše Hvězdová
Eleno, nad Tvými fotkami jsem se rozbrečela. Je to horší než jsem viděla v TV. Přeji Ti hodně sil, abys to všechno zvládla.
Jana Kollinová
Eleno, doufám, že po otřesných zážitcích s povodní a jejími následky se vám podaří návrat domů a prožít zde mnoho krásných společných chvil. Netuším, jak dopadlo posouzení statika, ale věřím, že Duše domu, kterou jste společně stvořili, dům ochrání před totální zkázou. Věřte, vše se v dobré obrátí.
Alena Letochová
Držím palce a přeju hodně sil.
Vladislava Dejmková
Eleno, moc diky za tvou osobní výpověď. Tuším, že tě to stojí mnoho sil a držím ti palce, aby se tvůj život brzy přiblížil normálu.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.