Dopoledne je to lepší
Všechny fotografie: Naděžda Špásová

Dopoledne je to lepší

3. 9. 2024

Je neděle odpoledne 1.9.24, venku svítí slunce jako na Sahaře a jít na procházku nebo jet na výlet je páchat škodu na svém zdraví. Letošní počasí je opravdu divné a netrpí tím jen lidé a zvířata, ale i příroda. Jenže sedět doma už nás taky nebaví, a tak se domluvíme, že bychom mohli do přírody v pondělí dopoledne. Nemusíme jet někam daleko, kolem Ústí je spousta míst, kde jsme ještě nebyli. Volba padla na Arnultovice a Neznabohy, to jsou dvě obce, které jsou zajímavé už svými názvy.

Arnultovice byly do rroku 1950 samostatnou obcí, v letech 1961- 80 byly součástí Lučního Chvojna a od r. 1998 spadají pod Velké Chvojno. Mají 69 obyvatel, první písemná zmínka je z roku 1352.

Druhá obec s názvem Neznabohy  spadá do okr. Ústí n/L. Jsou asi 5 km severně od města, v r. 2021 zde žilo 27 obyvatel v sedmi domech. Moc hezká je Kaple nejsvětější Trojice, v lesích se nachází sedm pramenů: Kančí tůňky, Ptačí pramen, Mlýnský pramen, Čertík a tzv. Niesenbahnské trojpramení – Stánin pramen, Zdendův pramen a Emilka. Takovou perličkou je, že se na místní louce natáčel film Letopisy Narnie: Princ Kaspian. Info o obou obcích jsou k nalezení na netu.

Příroda je tu opravdu moc hezká, klid nic neruší. K pramenům jsme se sice nedostali, ale není všem dnům konec. Jsem moc ráda, že jsme tuto zatím  neznámou krajinu navštívili. Jen nevím jak to bude s prameny. Potok podél silnice byl vyschlý. Zvu vás na malou procházku dalšími místy Severočeského kraje. Přeji zdraví a pohodový přechod do podzimu. Fotky od kaple na konec jsou foceny v Neznabozích. Zatím si s námi ještě pořád hraje léto.  

 

 

cestování města a obce
Hodnocení:
(5.2 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
František Matoušek
Díky za provedení neznámými místy zdokumentované pěknými fotkami .
Jana Kollinová
Naďo, jsi skvělá průvodkyně do různých známých, méně známých nebo pro někoho neznámých míst naší krásné země a že je skutečně krásná potvrzují Tvoje zdařilé a zajímavé fotografie.
Soňa Prachfeldová
Prima, jen ať léto ještě trvá a s nímž poznávání nepoznaného.
Naděžda Špásová
Ještě jednou děkuji, vaše chvála vždycky potěší.
Anna Potůčková
Také se mě líbí kratší články i když někdy napsat krátký článek ani nelze. Měli jste hezký výlet, Tvé fotografie jsou toho důkazem.
Zuzana Pivcová
Naďo, kdybych měla volbu času, také bych jako vy vyrážela na výlety jen dopoledne. Mám na mysli teď, v tom každodenním horku. Jak vidím, v každé obci, i když třeba není ničím vyhlášená, lze najít nějakou zajímavost nebo alespoň krásnou přírodu kolem. Díky.
Věra Ježková
Naďo, pěkný výlet. Napadlo mě, proč se neříká „znaboh“. :-)
Alena Vávrová
Hezká místečka, hezké pohledy do zeleně.
Naděžda Špásová
Moc děkuji, jsem ráda, že se vám to líbí. Výhoda byla to dopoledne, potkali jsme jen jednoho pána, majitele toho malého pejska.
Jitka Hašková
Díky za poučení o neznámých místech a zajímavou fotoprocházku.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.