Letní soutěž 2024: Nezapomenutelné prázdniny
Všechny fotografie jsou z rodinného archívu, ani jedna není autorská.

Letní soutěž 2024: Nezapomenutelné prázdniny

1. 9. 2024

Které to byly? Pro mě ty mezi druhým a třetím ročníkem vysokoškolského studia v roce 1973. Začaly i končily na vodě. Možná si říkáte, co je to za nesmysl. Vodáci tuší a ostatním vysvětlím.

Začátek prázdnin se odehrál v rámci výcvikového kursu na řece Sázavě. A moc se nevydařil. Při přenášení kanoe na jezu v Havlíčkově Brodě jsem si rozřízla chodidlo levé nohy. Musela jsem se rozloučit nejen se svým kormidelníkem Jirkou, ale i s ostatními účastníky kursu. Při loučení mě kamarádi chlácholili slovy: „Neboj, v srpnu ještě něco podnikneme pro čtyři až pět lodí. Dáme vědět.“ A dali. V srpnu mi poslali telegram se stručným sdělením: „Čekej v České Třebové, jízdenku si kup do Helpy a nezapomeň pádlo“. /Bohužel si nepamatuji datum ani hodinu/.

Stojím na nástupišti a z oken přijíždějícího vlaku vykukují tři hlavy. Nastoupím, pozdravím a na otázku, kde jsou ostatní, dostávám překvapivou odpověď. Víc nás nebude. Ach jo. Pojedu s Čípem, kterého jsem evidovala pouze jako kolegu z ročníku. Během týdenního sjíždění řeky Hron jsme se s Vladimírem natolik sblížili, že v září jsme přijeli na koleje už společně. Pro celý ročník to byl šok, že právě my dva s tak rozdílnými zájmy tvoříme pár.  Věnovali jsme se více sami sobě než studiu. Do třetího ročníku jsme měli podmíněný zápis, ale vše dobře dopadlo a obávanou zkoušku z fyzikální chemie jsme složili.

Naše seznámení mi připomíná básnička, kterou napsal Vladimír 27.8.1973.

Na břehu lesa

leží dva hvězdáři

s hlavami u sebe

v trávě u ohně

 

Ať se jim podaří

v dlani dlaň

nalézt Blížence

v nebeském listí

 

Mým kormidelníkům Jirkovi a Vladimírovi posílám do vodáckého nebe velké AHOJ.

 

Letní soutěž 2024 prázdniny vzpomínky
Hodnocení:
(5.1 b. / 25 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libuše Heulerová
Aničko, krásná vzpomínka....taky ode letí do nebíčka velký Ahoj....
Jana Kollinová
Krátká něžná vzpomínka na lásku na vodě. Kromě vodáckého sportu jste oba propadli i kouzlu okamžiku zachyceného ve fotografiích. Paní Anno, děkuji za sdílení vzpomínek.
Dana Kolářová
Připojuji se a též posílám velké AHOJ.
Soňa Prachfeldová
Aničko, krásné vzpomínky na šťastné mládí a lásku. Posílám do hvězdného nebe též svůj pozdrav.
Eva Mužíková
Aničko, mám ráda krátké, ale všeříkajíci články, jako je tento. Krásné vzpomínání.
Zuzana Pivcová
Moc děkuji, a když dovolíš, ráda se s pozdravem Vláďovi k Tobě na chvilku přidám.
Alena Tollarová
Aničko, Tvoje vzpomínka je dojemně krásná. Jsem ráda, že ses o ni s námi podělila a mám radost, že jsem se s vámi na pouti íčkem potkala :)
Marie Seitlová
Aničko krásná vzpomínka.
Jan Zelenka
Vzpomínky na mládí jsou hezké a trochu i nostalgické.
Jana Šenbergerová
Aničko opravdu moc pěkná vzpomínka. Jsem moc ráda, že jsem se mohla setkat s tebou i Vladimírem. Sraz v Rožnově je nezapomenutelný.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.