Máte to taky tak?
Ilustrační foto: Pixabay

Máte to taky tak?

13. 8. 2024

Večer po sprchování se zkouknu v zrcadle a říkám si, že bych potřebovala nějaké to kilo zhubnout. Zítra začnu. Ráno se probudím, hlad jak vlčák, a vzpomenu si na názor, že snídaně je základ dne a měla by být vydatná. Tak si dopřeju podle chuti s tím, že oběd bude lehký – brambor, spousta zeleniny, grilovaný plátek kuřecího. Polívku vynechám.

V 11 přijde maminka – hele, uvařila jsem guláš s knedlíky, je toho nějak moc, to bych sama nesnědla…Tak to máme oběd. Ve 4 odpoledne si dám kafíčko (bez cukru). Vypiju a říkám si – sakra, udělala jsem si ho nějak silný, to by mě mohl začít bolet žaludek. Tak to musím něčím zajíst. Takže jednu sušenku. Jedna je jak nic. Tak 2. Ále – ono se to nezblázní, vždyť se říká: do třetice všeho dobrého. Tak ale fakt už dost! Večeři si dám v 6 a pak už nic. Nic!

Večeře – je vedro, bude mi stačit vychlazený kefír. V 8: to jsem byla šikovná, však večer se jíst moc nemá, bude se mi dobře spát. Je 20.30, žaludek skučí hlady a v hlavě si promítám - od špajzu do ledničky - co tam máme. Hele, říkám si, dnes budeš zase koukat na olympiádu, pak dávají docela dobrý film, to půjdeš spát až kolem půlnoci. A víš, že se říká, že 3 hodiny před spaním se už nemá nic jíst. Tak to si ještě můžu něco dát, do devíti…

Hezký den přeje Věra

 

 

 

jídlo Můj příběh životní styl
Hodnocení:
(4.9 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Irena Mertová
Takhle to nemám, najela jsem (celkem nedobrovolně) na ustálené zvyky: ráno od včera namočené ovesné vločky s ořechy, rozinkami, suš. švestkami atd. K svačině malý banán a trochu kefíru a jeden čtvereček 90% čoko. Před obědem jablko nebo teď hodně meloun. Oběd se snažím jíst zdravý, netučný, snažím se zmenšit porce, k tomu 1/2 plechovky nealko piva. Odpolední svačina jahody nebo borůvky s mlékem, v zimě bohužel třeba závin. Večeře - třeba 4 malé topinky se sýrem nebo něčím, nebo polévka. Dříve jsem už po 18 h nejedla, ale teď to nevydržím, navečer sezobnu nějaké mandle nebo teď v létě nanuka. Takže to nakonec vypadá, že pořád jím a jím... a pak se divím, že nehubnu. Ale utěšuji se tím, že praktik mi povídal, že v hubnutí mi brání i některé léky, které beru. Teda, když si přečtu, co jsem napsala, to je děs a běs, jak se cpu! :-)
Zdenka Soukupová
Já to mám tak napůl. Večeřím v šest a pak už nic. když mě honí mlsná, tak si dám max. jablko. Ale přes den se tedy nešidím, to zas ne. Ale naštěstí kila nemusím řešit.
ivana kosťunová
Přesně tak to mám, ale pokročila jsem už dál- už se tím netrápím.
Naděžda Špásová
Jo, to znám. Jím jak chci, nejhorší je jít do postele s kručícím břichem. Byla jsem vždycky štíhlá, teď je to trochu horší, ale věk nezastavím a pocit hladu nesnáším. Nic se nemá přehánět, tedy ani pocit hladu.
Dagmar Vargová
Nemám. Jím v časovém okně 10 - 16 hodin. To se mně osvědčilo. Během roku mám dole 17 kg.
Jan Zelenka
Tak já to mám podobně. Největší hlad mám kolem půlnoci. A hladový bych neusnul. Před časem jsem se pokusil o nějakou dietu. Když jsem se potom zvážil, přibral jsem dvě kila. Jo, je to problém.
Vladislava Dejmková
Nemám, občas toho sním víc, jindy zase nemám chuť. Svoji léta stabilní váhu neřeším. Spíš kvalitu jídla.
Jitka Hašková
Nemám, sladké nejím, hubnu aniž bych chtěla. Knedlíky od dětství nerada.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.