Šokující jízda trolejbusem MHD v Praze. Lidé nevěřili svým očím, co je při jízdě čekalo za překvapení
FOTO: DPP

Šokující jízda trolejbusem MHD v Praze. Lidé nevěřili svým očím, co je při jízdě čekalo za překvapení

30. 7. 2024

Na zastávkách či přímo ve vozech MHD každý z nás občas zažije něco, co ho překvapí, rozhodí či doslova naštve. Ale to, co zažili cestující v trolejbusu, který jsem na přepravu využil i já, bylo doslova k neuvěření.

Stáli jsme na zastávce trolejbusu a čekali, až přijede vybraný spoj dle jízdního řádu. Přijel na čas. Dveře se otevřely a lidé vystupovali. Ale ne tak, jak jsme zvyklí - rychle, v tichu, zamyšleně… Skoro každý se v polovině výstupu pozastavil, a oči směřovaly na skleněnou plochu dveří. Poté pomalu vystupovali a bylo slyšet, jak se baví: "Tak tohle je hustý", "to jsem nezažila..."

Zvědavě jsem nastoupil, a po zavření dveří jsem k nim přistoupil, abych zjistil, co se děje. Nebyl jsem sám. Tlačili jsme se u dveří a nevěřícně hleděli před sebe. Slyšel jsem výroky lidí: "Ty vado, tak tohle je hustý…. No tak tomu bych nevěřila… To je fakt?" Zkrátka, nikdo nevěřil, co to vlastně vidí. Ani já ne. A to jsem už viděl a zažil v MHD hodně. A důvod? NESKUTEČNÝ.

Na skleněnou výplň dveří byla nalepena plastová upravená kapsa, která obsahovala mix bonbonů, co známe z domova - lipových cukrátek, gumových medvídků, prostě všehochuť mlsných pochoutek. A nad tím vším byl přilepen leták. Aha, zase nějaká firemní akce, pomyslel jsem si. Začetl jsem se a málem mně vypadly oči. Cože? Tohle? V Praze, hlavním městě ČR? A takhle veřejně?

Ten nápis mne prostě dostal. Tak tohle přesně bych doporučoval každému, a kdybych mohl, a byl ve vládě, tak bych to celorepublikově nařídil jako povinnost. Nevěřícně jsem četl dál a jako bonus všeho mne dostala napsaná informace ve smyslu: kdo je pro, a jde do toho, co radil ten nápis, tak si může vzít ZADARMO bonbón na cestu. Tak jsem neodolal, a po mně i ti co stáli za mnou. A hned byl plný trolejbus smíchu, povídání a úsměvů kolem.

Když přijel trolejbus na konečnou, tak jsem došel k řidiči, a optal se ho, kdo to tam vyvěsil. Řidič se s úsměvem na mě podíval a řekl: "To jsem tam dal já, jen tak, aby se lidi bavili a měli dobrou náladu. Tady - a ukázal prstem před sebe - mám ještě plno bonbonů na doplnění. Mám rád humor, pohodu a akce, kdy mohu udělat něco pro zpříjemnění běžného dne..."

Pak ale dodal, že občas se někdo najde, kdo to bere jako trapnost nebo i závist, že na to nepřišel ON, ale ON, no to všichni známe z našeho života, ne?

Zkrátka to byla akce sólová, co vymyslel ten usměvavý řidič pro všechny cestující, co veze, aby si na tuto jízdu vzpomněli až vystoupí, a v puse jako cenu úsměvu budou mít něco sladkého. A ZADARMO…

Tak jsem pak moji ženě podotkl, že tohle by mělo být kolem nás častěji, i bez bonbónů. Aby bylo více úsměvu, pohody a komunikace mezi lidmi.

Jen škoda, že v MHD nejezdí trolejbusy a tramvaje od České národní banky. Představa, že by tam měli letáček stejného znění a místo bonbonů by se tam doplňovaly ruličky stokorun, je nádherná… Jen ty hromady ušlapaných a umačkaných lidí by byly na každé zastávce, a každý by projezdil v MHD celý den… No jo, ale kdo by řídil, řidič by nestíhal doplňovat sáček.

Jsem zvědav, zda toto někdo z MHD zkopíruje, a rozšíří se to. Byl bych pro. V této době, co žijeme, úsměv a pohoda je potřeba, a já ji přeji všem kolem.

 

 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 27 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Vargová
Řidič vypadá jako z říše snů. V dnešní době. Zaslouží respekt.
Eva Mužíková
Romane, diky za zajimavou informaci.
Jana Šenbergerová
Také jsme dnes zažili při nastupování do autobusu milé překvapení. Přišli jsme za maminkou se synem. Paní nás pustila první a za zády jsem slyšela, jak synkovi vysvětlila, že má starším lidem vždy dát přednost. Otočila jsem se a poděkovala podruhé. A hezký den byl ještě hezčí.
Alena Vávrová
Jj, bylo to hodně napínavé, rozuzlení nečekané, úsměvné. A tak by to mělo být! Dík! :-))
Martina Růžičková
Ani se nechce uvěřit... Ale usmívat se určitě.
Marie Měchurová
Jak málo stačí ke štěstí...
Jan Zelenka
Pořádně oslazená jízda!
Jitka Hašková
Prima zážitek. To jste jel buď na letiště nebo z letiště. Potkávám tyto trolejbusy a autobusy se stejným číslem při cestě na FTVS, ale nehodí se mi je využívat.
Dana Puchalská
Díky Romane,opět jsi nezklamal. :-)Krásně jsem se usmívala při představě cesty v trolejbusu.
Dagmar Vargová
Uf, zase jsem jen rolovala malíčkem po displeji mobilu - a okamžitě naskočily 3*. Dala bych 5*. No ale ten název článku... šokující??? Představila jsem si minimálně někoho pobodaného či přímo mrtvého :-(. Zrovna já bych si nevzala žádnou sladkost. Bonbóny v miskách pro klienty mají běžně v různých úřadech, bankách, pojišťovnách apod. Ale ano, od pana řidiče milé gesto :-).

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.