Fotoreportáž: Kladská
Všechny fotografie: Anna Čípová

Fotoreportáž: Kladská

26. 7. 2024

Osadu Kladská, která leží v nadmořské výšce 815 m v katastru Mariánských Lázní, založil v roce 1875 kníže Schonburg-Waldenburg. Dominantou osady je lovecký zámeček knížete /dnes hotel/ a pět srubů švýcarsko - tyrolského typu. Důvodem návštěvy ale byla naučná stezka Kladská.

Kolem Kladského rybníka vede zpočátku písčitá cesta, která přechází v dřevěnou lávku. Po ní suchou nohou projdeme rašeliništěm. Vychutnávat krásu panenské přírody můžeme na odpočívadlech s přírodními lavičkami. O zdejší floře i fauně se dočteme na informačních tabulích. Mě nejvíce překvapila informace, že rašelina dosahuje až šestimetrové výšky,

Z naučné stezky s délkou 2,5 km jsem připravila fotoreportáž. Snad se mi alespoň trochu podařilo zachytit přírodu, která si žije svým vlastním životem. Zvu vás na procházku do „severské tajgy“.

Přeji pěkné dny a hodně příležitostí poznávat krásy české krajiny. 

 

 

cestování fotografování příroda
Hodnocení:
(5.1 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Aničko, krokodýl a křeslo pro hosta mne pobavili, fotky s popisky potěšily.
Helena Přibilová
Děkuji za krásnou fotoreportáž, která mi připomněla výlet do této pozoruhodné přírodní lokality před lety.
Marie Seitlová
Aničko, moc pěkně zdokumentované. Díky
Alena Velková
Doufám, že se tam v září podívám. Moc zajímavé místo a hezké fotky.
Naděžda Špásová
Moc hezké, tam by se mi taky líbilo. :-)
Sylva Wiedel
Je to taková oáza pro tělo duši. Koupání v kladském rybníku mi před léty vyléčilo následky revmatické horečky. Člověk tam v lůně přírody pookřál v kterémkoli ročním období. Jednou jsem na zamrzlém jezeře bruslila, led byl úplně černý a lesklý, nikdy na to nezapomenu.... Ještě v osmdesátkách a začátkem devadesátek jsem tam často byla na výletě sama..... Po stezce jsem vozila i mimino v kočárku. Byla to nádhera, nezapomenutelné, tehdy tam ještě nebylo parkoviště, a skoro nikdo tam nejezdil. Kladská mi vždycky pomohla z nejhoršího.... Teď jsem bohužel zjistila, že výletní kavárnu a restauraci, kde si člověk za málo peněz ještě asi před 3 lety mohl dát kafe, kulajdu nebo borůvkový koláč a sladké knedlíky je zavřená. Místo toho tam Lesy ČR nechaly postavit ohavné moderní hřiště pro děti, které vůbec do historizujícího prostředí vedle zámku nezapadá. Ceny jídla u Tetřeva raději komentovat nebudu. Jsem z Mariánek, tak kdybyste někdo chtěl provést a dělat společnost na výletě sem, ráda se připojím. Hezký zbytek léta, a mimochodem- nejhezčí je září!!!!!
Jana Šenbergerová
Aničko, něco mi to připomíná a také mě to nabíjí. Díky!
Blanka Lazarová
Aničko, stručně : KRÁSA. Moc by se mi tam líbilo. Děkuji.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.