Nemá cenu se trápit
Ilustrační foto: Pixabay

Nemá cenu se trápit

21. 7. 2024

Jedna z nejdůležitějších věcí v životě je podle mě vyrovnat se se svými chybami, selháním a neúspěchy. Smířit se s tím, že je to součástí vašeho já, i když chcete nebo nechcete. Jako jsou na světě lidé dobří i špatní. Jednou prší a podruhé je pěkně.

Někdy mě pobaví, jak přijímají své nezdary „důležití“ lidé. Oni chyby přece nedělají, oni za to nemohou. Něco se pokazilo. Vyhledají svého „údržbáře“. Je jím psycholog nebo „cvokař“. Ten jim to zdůvodní, proč selhali. Přitom je to jednoduché vysvětlení. Chyby dělá každý. Jen je potřeba vzít to na vědomí, poučit se z toho. Hlavně je neopakovat. To dělá jen hlupák.

Něco podobného zažíváme i ve vztazích. Z neopětovaných citů se hroutíme. Neumíme přijmout skutečnost, že nás někdo nechce. Hlavně muži po nezdaru se bojí oslovit další ženu, která se jim líbí. Jako na zábavě když dívka dá hochovi košem, tak má potom strach vyzvat k tanci další. Je třeba to nezobecňovat a jít hledat dál. Určitě se některá najde, pro kterou bude zajímavý. Jak říká lidové přísloví: „Na každou dírku se najde klíček."

Lidé, netrapte se. Podívejte se kolem sebe. Každému se to stane. Shoďte to ze sebe. Nežeňte to k depresi. Psychicky nejodolnější je ten, který umí nezdary přijmout a zapracuje na sobě, které ho vlastně nakopnou a nastartují k novým úspěchům. Já tomu říkám koloběh života. Neberte ho až tak vážně. Je to divadlo, které se opakuje. Mohli byste z té vážnosti i onemocnět. Milujte své bytí. Není ideální, ale jedinečné. Neopakuje se.

 

 

 

 

psychika společnost životní postoj
Hodnocení:
(4.8 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jindřich Berka
Vím, že někdo to sám nezvládne, mě to tak funguje. Asi to bude tím vodnářem? Ne na znamení nevěřím . Sobě ano. Je to hodně o sebedůvěře a sebeúctě.
Irena Mertová
Je to takové zjednodušené...
Marie Ženatová
I já nacházím v přírodě a hlavně ve zdravém lese dokonalost a soulad. A právě toto prostředí mne velmi často dokáže vyléčit z každé bolest i nepochopení ♥
Jitka Caklová
:-) :-) Klíšťata jsou v každém travním porostu i mezi paneláky, pouze tam není možnost vidět dokonalost přírody. Možná snad u volně pobíhajících pejsků :-) :-)
Romana Koníčková
Jitka Caklová - tragéd si donese z lesa infikované klíště a "je vymalováno" :)))
Jitka Caklová
:-) :-) ....... a co takhle jít do lesa, zhluboka dýchat a ♥ vnímat přírodu, jak umí být dokonalá. :-) :-)
Alena Velková
Myslím, že není nic špatného na tom, když se někdo rozhodne vyhledat pomoc "cvokaře" a nemusí to být zrovna "důležitý člověk". Každý jsme jiný, každý jinak prožíváme svá trápení. Je lepší zajít za psychologem, než jít do lesa a tam si to hodit...
Marie Měchurová
My Vodnáři jsme rodilí optimisté. S úsměvem jsem v životě překonala všechny překážky.
Petr Dvořák
Pane Berka, tentokrát nemůžu jinak, než s vámi souhlasit. Když člověk upadne, nemusí se nutně vždy hned zvednout a běžet dál, jako by se nic nestalo. Hlavní je nezůstat ležet. A pro odlehčení: Samozřejmě že jsem za život byl mnohokrát odmítnutý, když jsem se pokoušel dvořit (nechci to rovnou nazvat „sbalit“). Nic jsem si z toho nedělal, protože jsem si řekl: „Její chyba a dobře jí tak. Taková, co mě odmítne, si mě nezaslouží.“ :-)
Jindřich Kalous
„Na každou dírku se najde klíček." Tohle měli perfektně zmáknuté židé v diaspoře, aspoň v naší části Evropy určitě. Důležitou a váženou personou v každé židovské obci byl dohazovač. Jestli tomu dobře rozumím, tak kdo nechtěl, "na ocet" nezůstal.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.