Výstava výtvarných děl žáků holešovské ZUŠ F. X. Richtera na zámku v Holešově
Všechny fotografie: Anna Potůčková

Výstava výtvarných děl žáků holešovské ZUŠ F. X. Richtera na zámku v Holešově

6. 6. 2024

Tato výstava se v Holešově na zámku koná každoročně před ukončením školního roku. Nejinak je tomu také letos. A přiznám se, že na ni moc ráda chodím. Důvod je jasný. Vystavují tam pokaždé i naše vnoučata.

Nejdříve to byl vnuk Aleš, který tam sice tentokrát nic nevystavuje, neboť bude vystavovat o něco později jako absolvent této školy. Ale zato tam mají vystavené své výkresy obě naše dvojčátkové vnučky Anička a Alenka. Když jsem vstoupila na chodbu a začala všechna ta díla prohlížet, tak mě spadla - ostatně jako vždy - brada. Mnohé děti jsou výtvarně velmi moc šikovné a vytvoří překrásná díla, mnohdy hodně náročná nejen časově, ale také technicky. Dokonce bych si dovedla představit nějaké dílo v rámu a pověšené jako obraz na zdi v obyváku, kuchyni, chodbě i jinde v interiéru. 

Po shlédnutí těchto dětských "obrazů" se už ani nedivím, že zdejší LŠU s dětmi slaví úspěchy v mnohých výtvarných soutěžích. Zda děti z této školy umí posudte sami z fotografií, které jsem na výstavě nafotila.

 

 

 

 

kultura vnoučata výstavy
Hodnocení:
(5.1 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Potůčková
Blani L. jistě víš že můj nejstarší vnuk ilustroval knížku Libušce Kř.
Blanka Lazarová
Aničko, u některých obrázků bych skoro nevěřila, že je malovaly děti ze ZŠ. Některým bych zadala klidně i ilustraci knížek. Jsou fakt šikovné. :-)
Hana Lancová
Viděla jsem výstavu shodou okolností zrovna včera při návštěvé Holešova. Některé práce jsou velmi vyspělé.
Daniela Řeřichová
Aničko, moc hezké. Děti malují bez předsudků, s úžasnou představivostí, radost pohledět. Dětské obrázky – to je moje srdeční záležitost. V rámci našeho festivalu je vždy soutěž pro děti z celé republiky a vybrat pak z několika stovek děl ta nejlepší je fakt těžké… :-)
Alena Tollarová
Gratuluji Tvým vnučkám a vlastně všem dětem, které výtvarka baví a jde jim to. Ano, také bych si dovedla z obrázků vybrat :)
Martina Růžičková
Aničko, díky za zprostředkování výstavy. Tvoje vnučky i ostatní děti jsou úžasně šikovné a zjevně i velice dobře vedené. Moc hezká podívaná.
Helena Přibilová
Všechny obrázky jsou moc hezké. Z těch barevných dýchá dětská hravost, ale obdivuji také černobílé kresby, kde je velmi dobře provedeno stínování.
Věra Ježková
Aničko, umí, a krásně. :-)
Vladislava Dejmková
Aničko, děkuji, že jsi to nafotila. Obrázky dětí jsou velmi hezké, ráda jsem si je prohlědla.
Jan Zelenka
Aničko, moc hezké.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 26. týden

Lidé vyrazili, anebo brzy vyrazí na dovolenou. Jak znáte oblíbené turistické destinace či zajímavosti Evropy? Vaše znalosti prověří kvíz tohoto týdne.