Výstava výtvarných děl žáků holešovské ZUŠ F. X. Richtera na zámku v Holešově
Všechny fotografie: Anna Potůčková

Výstava výtvarných děl žáků holešovské ZUŠ F. X. Richtera na zámku v Holešově

6. 6. 2024

Tato výstava se v Holešově na zámku koná každoročně před ukončením školního roku. Nejinak je tomu také letos. A přiznám se, že na ni moc ráda chodím. Důvod je jasný. Vystavují tam pokaždé i naše vnoučata.

Nejdříve to byl vnuk Aleš, který tam sice tentokrát nic nevystavuje, neboť bude vystavovat o něco později jako absolvent této školy. Ale zato tam mají vystavené své výkresy obě naše dvojčátkové vnučky Anička a Alenka. Když jsem vstoupila na chodbu a začala všechna ta díla prohlížet, tak mě spadla - ostatně jako vždy - brada. Mnohé děti jsou výtvarně velmi moc šikovné a vytvoří překrásná díla, mnohdy hodně náročná nejen časově, ale také technicky. Dokonce bych si dovedla představit nějaké dílo v rámu a pověšené jako obraz na zdi v obyváku, kuchyni, chodbě i jinde v interiéru. 

Po shlédnutí těchto dětských "obrazů" se už ani nedivím, že zdejší LŠU s dětmi slaví úspěchy v mnohých výtvarných soutěžích. Zda děti z této školy umí posudte sami z fotografií, které jsem na výstavě nafotila.

 

 

 

 

kultura vnoučata výstavy
Hodnocení:
(5.1 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Seitlová
Aničko, to je krásná výstava, díky,že jsi nám to nafotila. V Holešově jsou velmi šikovné děti.
Naděžda Špásová
Aničko, to je paráda, holčičky jsou šikulky. Když jsem chodila do školy uměla jsem dobře kreslit, vždycky jsem byla šťastná, když byl výkres na nástěnce, hlavně proto, že náš účitel byl docela pruďas , ale uměl. Tak ať se jim takhle daří ještě hodně dlouho.
Anna Potůčková
Jen dodám že obě naše vnučky Anička i Alenka tam mají každá 2 výkresy. Jedna s houbami, druhá s motýlem a pak další jsou výkresy s loděmi (každá namalovala jinou). Mám z toho velkou radost.
Jitka Hašková
Aničko, to je úžasné, co ty děti namalují. Máš pravdu, člověk by si vybral i k sobě do bytu.
Marie Měchurová
Pro upřesnění - Škola se jmenuje ZUŠ F. X. Richtera. Ti draci - to jsou "díla" našich vnuků. Andrej má modrého, Michal hnědého a Marek zeleného. Všichni "budoucí umělci" jsou moc dobří.
Alena Velková
Aničko, opravdu moc krásné. Děti jsou šikovné. Také jsem ráda chodila na výstavy našich holek. Spoustu výtvorů od všech našich vnoučat mám vystavených v dětském pokojíku.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.