Zpívejme ódu na radost
Všechny fotografie: Soňa Prachfeldová

Zpívejme ódu na radost

26. 2. 2024

Jaro přichází! Jaro tolik opěvované snad každým. Básníky, milovníky přírody, zahrádkáři, snad každý se těší na příchod jara. Kdy se v přírodě rodí mláďata, kdy se začíná vše zelenat, začínají kvést první skromné, ale neskutečně krásné květinky.

Otevřme oči dokořán a vnímejme. A zpívejme ódu na radost.

Čeká mě tolik pěkných věcí, cestování, setkání s přáteli, když si vezmu můj zápisníček, už je hustě popsaný a jak obracím listy, vidím, jak rychle čas běží. Vždyť už bude za několik dní březen a ten mi tedy dává zabrat. Plno rodinných oslav, maturitní ples vnučky 8. března. Dne 8. března se mi narodil nejmladší syn, tak to bude velké a krásné. Také si připijeme s kamarádkami a kamarády z našeho klubu na zdraví. 

Co radostné práce čeká nás, zahrádkáře. Za oknem už v květináči se objevují nesmělé první lístky paprik, sazečku už mám také koupenou. Už se vidím na záhoncích, jak se budu zvedat s hekáním, záda budou protestovat, věčně budu hledat rukavice a motyčky a hrábě. Také budu zase experimentovat s přeživšími muškáty, abych nakonec koupila nové sazenice. Zase jsem nezvládla uklidit si v mých archivních fotografiích, ale zase se tak moc neděje, že ne? Mým psím holkám je to šuma fuk, hlavně, když s nimi jdu na procházku, ať je zima, nebo jaro. 

A také náš milý Honza Raška připravuje květnové setkání. Teším se a doufám, že mi to časově vyjde. Vždyť je tady tolik báječných lidí, kteří umí, cestují, píší, organizují, umí se těšit ze života. Nelze jmenovat jednotlivě, protože všichni jsou originální, skvělí a každý něco umí dobře, každý něčím vyniká. Jak řekl Jan Werich - Ten umí to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc.

Zpívejme ódu na radost. Otevřme oči dokořán a vnímejme. Přátelé, přeji vám krásné nové jaro, ve zdraví a pohodě! ♥

 

 

 

aktivní senioři příroda rodina
Hodnocení:
(5.2 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Blanka Lazarová
Soni, děkuji za optimismus, který kolem sebe šíříš. Jaro tu bude coby dup. Už se nemůžu dočkat.♥️
Naděžda Špásová
Soni, krásné fotky. Taky se těším na jaro a teplo, na výlety a zahradu. Jenže na rozdíl od tebe, já jsem spíš skeptik a pesimista. Na sraz nejedeme, protože ve všední den nemáme hlídání Boonečka. Myslím, že nikomu chybět nebudu. Zábal mi a pošli trochu tvého optimismu docela by se mi hodil. Mějte se i s pejsky krásně. :-)
Miloslava Richterová
Pěkné jaro také přeji, vždyť už skoro je. Zahrádka plná sněženek a vše napučené, jen aby nám meruňky zase nepomrzly. Rybíz a josta už se skoro zelená, zlatice se zažlutí během několika dnů. Jen vysoko na horách je ještě bílo :-)
Anna Potůčková
Soni opět jsi napsala moc hezký článek a hlavně hodně positivní. Zmíněné setkání Íčka, které připravuje skvělý a obětavý Honza Raška snad naladí většinu z nás na něco se moc a moc těšit. A jaro je snad nejkrásnější roční období - už to je radost vnímat probouzející se přírodu.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.