Zahrada
FOTO: Jana Šenbergerová

Zahrada

27. 4. 2024

Není zahrada jako zahrada. Některé jsou plné květin, jiné zarůstají plevelem.
Tu úplně první nazýváme Rájem. Mohla být nejkrásnějším místem na Zemi, kdyby se v ní neobjevil člověk. Adam.
Nicméně i v Ráji mu začalo být smutno, tak byl obdařen družkou – Evou.
Jako každá ženská šmejdila, kde mohla, až narazila na Strom poznání. A také na Hada.
Úlisně se vetřel do její přízně a navedl ji k pozření ovoce ze Stromu poznání.
A tak to všechno začalo.
Poznání připravilo ženu a muže o Ráj, a tak se rozmnožili mimo něj a zakládají zahrady po celé Zemi. Některé se podobají Ráji. A také stále hledají větší poznání, které by jim umožnilo ten ztracený Ráj najít.
Také hledám. Dívám se kolem, naslouchám lidem a přírodě, čtu.
Co mě zaujme, snažím se zapamatovat, mnohé si zapisuji, abych nezapomněla.
Když tak o tom přemýšlím, došla jsem k závěru, že vlastně v tom ztraceném ráji žiji.

 

Tento text uvádí můj poznámkový sešit, na jehož obalu se nachází nápis Garden, který mě inspiroval k jeho napsání.

 

 

glosa Jarní soutěž 2024 život
Hodnocení:
(4.9 b. / 24 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Potůčková
Očekávám také další pokračování na toto téma. Tak at se daří, at těch rájů na Zemi stále jen přibývá a všem se dobře, spokojeně a radostně žije.
Jana Kollinová
Už to tu zaznělo, očekávané pokračování na téma Zahrada. Soňo, možná Tvůj poznámkový sešit uchovává další úvahy. Zajímalo by mě, v kolika letech jsi popsala stránky sešitu zveřejněným textem.
Naděžda Špásová
PS. hezké kytičky :-)
Naděžda Špásová
Jano, moc hezky napsané, tak ať se nám všem v tomto ráji ještě hodně dlouho dobře žije.
Miloslava Richterová
Díky a tipla bych, že bude ještě pokračování. Ať se Vám daří :-)
Jan Zelenka
Hezky napsáno. Ale bral bych to také jako moc hezký úvod k většímu povídání.
ivana kosťunová
Jeví se mi to jako úvod do povídání o zahradách. Dobrá myšlenka.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.