Pomáhat a chránit, ne jen pokutovat
FOTO: Blanka Lazarová

Pomáhat a chránit, ne jen pokutovat

9. 11. 2023

Pomáhat a chránit. Tento slogan asi všichni znají. A troufám si tvrdit, že je mnohým k smíchu. Ne tak mně. Mně se dokonce líbí. Ale bohužel už méně jeho naplňování v některých konkrétních situacích.

Uvedu zde osobní příběh.

Při venčení psa jsme byli napadeni jiným velkým psem (Pitbulem). Neměl vodítko ani koš. Byli jsme povaleni do kolejiště tramvaje a nechci ani domýšlet, jak by to dopadlo, kdyby jela tramvaj. Mám vážně poraněnou dolní končetinu. V nemocnici jsem strávila skoro 3 měsíce, poté 2 měsíce rehabilitace a nyní jsem na měsíc v lázních . Bez berlí se neobejdu, začínám se učit chodit. Klidný podzim života jsem si představovala trochu jinak. O sportu se mi může jen zdát. Život se mi v minutě převrátil o 360 stupňů.

V poslední době narůstá případů zranění dětí, ale i dospělých, nezvládnutými psy, zejména velkými event. bojovými plemeny.

Při procházkách po sídlišti potkávám velmi často psy, kteří nemají koš nebo vodítko a jejich nezodpovědní majitelé se hájí tím, že psi jsou hodní a neublíží.

A teď k jádru věci.

Nestálo by za to obnovit tradici pochůzkářů ve větší míře? Většinou jezdí autem kolem sídliště a často nemají potuchy, co se děje uvnitř. Určitě by nebylo na škodu, kdyby systematicky chodili a napomínali neukázněné občany, event. je pokutovali za nedodržování pravidel. Určitě by ubylo nejen poranění pokousáním, ale i sprejerů, rozbitých zastávek, lamp, výtržnictví, apod. Myslím, že jinak se nápravy nedočkáme. Jestliže policisté zvládají pokutovat občany např. za špatné parkovaní, kde nejde o život ani o zdraví, tak proč neudělat maximum pro ochranu zdraví či života občanů.

Prostě pomáhat a chránit.

A na závěr bych uvedla slogan, který se mi nelíbí: „Nejsou peníze a nejsou lidi.“ Zastávám totiž názor: „Kde je vůle, tam je cesta.“

 

bezpečnost policie zdraví
Hodnocení:
(5 b. / 31 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
Ano Blanko, pochůzkářů je málo a když dva potkáš, vesele se s parťákem baví.. Jinak jen projíždějí městem . Ovšem jednou mne chtěl jeden na kole pokutovat, že není Ela na vodítku. Poslala jsem ho dozadu k ostrovu, kde jsou velký psi na volno. Ze chvilku jel kolem a když jsem se divila, že tam nedojel, řekl, že začíná pršet. Ptala jsem se na něho a prý to je jen pomocník, ten, co hlídá v září děti na přechodu ke škole. Je to marný...Neříkám, že nedělají nebezpečnou práci, ale neustále chtějí doplnit stavy a marně.
Marie Ženatová
Milá Blanko máš skutečně velikou pravdu. I já se bojím volně pobíhajících psů už proto, že v mé širší rodině také už došlo dvakrát k bolestivému pokousání.
Jitka Hašková
Blanko, máš pravdu co se týče pejskařů. A k tomu parkování, řidiči jsou tak bezohlední v Praze, že drze projíždějí zónou pro chodce, parkují na místech pro invalidi, u Anděla často nemohou projet autobusy, protože jim brání auta. Je škoda, že pochůzkáři vymizeli. Držím palce, ať je ti dobře.
Dana Puchalská
Blanko, souhlasím s Tebou. Někteří,,pejskaři " jsou zkrátka a dobře nepoučitelní. Tak držím palce,ať Ti v lázních pomohu.
Eva Mužíková
Naváźu na Zdenku S. Tady u nás máme velký oplocený prostor pro pejskaře, kde je i altán a spousta laviček. Je plně využíván I pejskaři z daleka.
Anna Čípová
Blanko, výborně napsané. Ještě jsem neviděla, že by policie pokutovala neukázněného pejskaře. Volně pobíhajících psů se bojím od mládí, kdy mi na senové brigádě prokousl pes holínku.
Libuše Křapová
Pane Berko - pochůzkáři (městská policie) nejsou kriminálka. Pane Ježku, kdyby měšťáci vybírali pokuty za taková porušení zákonů (+ špatné parkování, kouření na zakázaných místech a další podobná "drobná" provinění) , bylo by na ně peněz dost a na ulicích by bylo bezpečněji. Chybí vůle - viz ***kdo nechce hledá důvod***.
Martina Růžičková
Blanko, také jsem se teprve z tohoto článku dověděla, jak došlo k tvému zranění. Je to hrůza! Kvůli něčí bezohlednosti a nedisciplinovanosti tolik trápení... Přeji ti, aby lázně pomohly a bylo líp. Určitě bych se přimlouvala za vyšší počet městských policistů a tvrdší postihy za nedodržování pravidel, nejen těch pro pejskaře.
Libuše Křapová
Blani, souhlasím s tebou. Navíc dodám citát J.W. ***Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.*** Přeji ti, ať jsi zase brzy co nejvíce fit.
Zdenka Soukupová
Volně pobíhající psi se mi taky nelíbí, zvlášť ne ty větší rasy. Viděla jsem jednou při letním zájezdu do Rakouska zajímavé řešení. Zastavili jsme na kraji jednoho městečka (bohužel si už jméno nepamatuju) u malého přírodního koupaliště. U koupaliště byla velká louka obložená dekami s rekreanty a malý kiosek. Pár desítek metrů od toho byla další louka, ale ohrazená, tam pejskaři přivedli své miláčky na vodítku. V ohradě je pustili vyběhat, pak po nich uklidili "odpadky" do připravených košů visících na plotě. Pak miláčky zase dali na vodítko a odešli domů. Toto mě opravdu překvapilo. Myslím, že by se to dalo realizovat všude.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.