Samoobslužné pokladny
Ilustrační foto: Pixabay

Samoobslužné pokladny

18. 9. 2023

Že prý každý třetí Čech si oblíbil samoobslužné pokladny, čtu ve zprávách. Samo-pokladny jsme se naučili ovládat v cizině. U nás ještě nebyly. Ženě imponovalo, že když se objevily i doma, tak mohla radit jiným, což činila s nevšední ochotou.

Ale starý pán je rád nemá. Nejenže někomu vzaly pracovní místo, ale proč by on měl zodpovídat za správné namarkování? A jak si má u pokladny vzpomenout „blbý muž“ na správný název třeba pečiva, když jich tam je tucet podobných. Selské, Chalupářské nebo Sedlácké? Které to vlastně vybral, netuší a sklerózu ještě nemá. Byly to ty krajní napravo, to ví určitě. Volá a čeká na obsluhu. Ve frontě u klasické pokladny se čeká také. Tak to vyjde nastejno.

Ironii osudu je, že vždycky se něco zadrhne, zrovna když tam je on. Dojde páska, zboží nemá ještě zadaný kód, nebere to slevový kupón nebo prostě jen technická porucha. To se stává pravidlem, když nakupuje žena a on ji doprovází jako nosič tašky a mobilní peněženka. Včera v marketu 3× musela zasahovat obsluha u malého nákupu o šesti položkách. Že prý on záměrně vyzařuje negativní energii a ta paralyzuje samo-pokladny!

Vysvětleno, rozhodnuto!

glosa nákupy
Hodnocení:
(5.1 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Margita Melegova
Mela jsem je rada, nebala jsem se na rozdil od meho druheho ja, ten radeji stal frontu u klasicke pokladny, jenom ja byla do peti minut venku a muj muz tam stal v rade skoro ctvrt hodiny, problem nastal kdyz zacal provozovatel setrit papirovy material na uctenky, mam rada poradek a chci i po par dnech vedet kolik jsem zaplatila predtim a kolik dnes a to bez uctenky nejde a nemam mobil do ktereho bych si ten pozadovany udaj zaznamenala tak jsem se pokorne vratila ke klasicke pokladne.
Ilona Erika Kolář
Chodím pouze k samoobslužným pokladnám i s velkým nákupem. Nevím, jak v jiných městech, ale u nás v drogerii Rossmann jsou jen samoobslužné pokladny. Prodavačka je opodál, kdyby chtěl někdo poradit. Hloupé je, že každý řetězec má trochu jinak volby na obrazovce a trochu jiný systém.
Dana Puchalská
Samoobslužné pokladny nejsou můj tzv.šálek čaje. Radši jdu ke klasické s lidskou obsluhou. P. S. U nás v Penny jsou Honzo.
Zuzana Pivcová
Samoobslužné pokladny ráda nemám a vyhýbám se jim.
Jana Kollinová
Při nakupování v Bille volím samoobslužnou pokladnu vzhledem k malému počtu položek, ale stejně jako pan Folvarčný, shledávám úskalí v sektoru pečiva. Už vím, která dozorující zaměstnankyně mi ochotně pomůže a před kterou utéci ke kase s obsluhou.
Jana Šenbergerová
Raději komunikuji s lidmi než se stroji. Možná proto, že jim moc nerozumím, mi házejí klacky pod nohy.
Petr Dvořák
Se samoobslužnými pokladnami je to podobné jako s počítači. V 99% případů je tak říkajíc "chyba před klávesnicí".
Zdenka Jírová
Nenán je ráda, používám pokladnu s obsluhou. Je to rychlejší, zvláště když máte plný košík. Samoobslužné pokladny jsem se snažila využít, ale vždy se něco "zadrhlo" a musela jsem volat obsluhu, která tam stojí trvale, takže toho moc na lidech neušetřili.
Jana Jurečková
Do marketu chodím málo. Ale tyto pokladny znám! Nemám je ráda. Jdu k té normální, kde stojí pokladní.
Vlasta Ledlová
Před dvěma lety jsem s dcerou nakupovala v Londýně v obchodě Amazon Fresh. Zákazník musí mít staženou aplikaci Amazonu a pak se po vstupu do obchodu přihlásí přiložením mobilu do systému obchodu. A pak už jen nakupuje a všechno co dá do košíku se mu bez skenování automaticky načte do jeho účtu. Při odchodu z obchodu se jen pomocí mobilu zase odhlásí. Obchod si sám z jeho karty strhne částku za nákup a uloží účtenku do jeho účtu. Vše za dohledu kamer, bez pokladen i pokladních. To jsem koukala.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...