Malíř Jiří Štourač v Belvederu
Všechny fotografie: Irena Mertová

Malíř Jiří Štourač v Belvederu

11. 7. 2023

Letohrádek Belveder jsem dosud vždy fotila a obdivovala zvenčí. V minulém týdnu jsme s kamarádkou zašly dovnitř, prohlédnout si patro a terasy, nádherné výhledy na Prahu a v přízemí výstavu malíře Jiřího Štourače.

Byla jsem překvapena, jak krásná, vzdušná a plná světla budova zevnitř je. Přišly jsme hned po otevření, zpočátku chodily docela samy, to bylo fajn. Malíře jsme neznaly, ale jeho obrazy se nám velmi líbily, jsou takové čisté a klidné. Něco jsem nafotila, ale atmosféru nemohu vystihnout, byly jsme nadšené.

Krásné svěží slunečné dopoledne (při zatažené obloze by to nebylo ono), otevřená okna do přírody, zahrad, výhled na město a Hrad… velké prostorné sály, venku prázdninový den.

V prvním patře jsou velké historické obrazy z 19. století. Hezky nám nejen o nich vyprávěl sympatický zaměstnanec Pražského hradu, který se nám velmi ochotně věnoval a měl široký všeobecný  přehled.

Nakonec  jsme pokračovaly procházkou zahradami k Hradu, prošly jím  a po Starých zámeckých schodech sešly na Klárov.  Byl to hezký den.


Otevřeno je denně od 10 do 17 hodin , do 31. 10. 2023
Vstupné pro seniory 70 Kč.

kultura výstavy
Hodnocení:
(5.2 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
Irčo.Zajímavé obrazy. Děkuju. Belveder znám jen jako nádhernou stavbu. Jezdila jsem okolo den každý den.
Soňa Prachfeldová
Krásná výstava i procházka, Praha je nevyčerpatelná.
Věra Ježková
Irčo, díky za zprostředkování zajímavé výstavy.
Blanka Lazarová
Ireno, díky za sdílení. Třeba to letos ještě stihnu. Určitě se mi tam bude líbit. A pěně jsi nám ty obrazy přiblížila. Ď :-)
Anna Potůčková
Prostředí dle fotek opravdu moc hezké a mezi obrazy bych si pro svůj domov zcela určitě vybrala, pokud bych na něj samozřejmě měla.
Jitka Hašková
Zajímavá výstava. Kdysi byly v Belvedéru výstavy a ráda jsem tam chodila. Byl hodně dlouho zavřený .
Zuzana Pivcová
Opravdu moc pěkné, obrazy i jejich zasazení v odpovídajícím příjemném prostoru. Některý obraz by se mi líbil i doma.
Elena Valeriánová
Ireno, děkuji za sdílení, to musel být hezký zážitek. A obrazy malíře Štourače se mi líbí.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.