Motýlí krása
Všechny fotografie: Jana Hošková

Motýlí krása

12. 4. 2023

 O motýlech toho moc nevím, takže jsem se vypravila na dlouho plánovanou návštěvu do Botanické zahrady v Praze vybavena načtenými informacemi, že

·         Většina exotických druhů žije jen 2 – 4 týdny

·         Nejrychlejší druhy umí létat rychlostí cválajícího koně

·         Největší motýli mají rozpětí křídel přes 30 cm

·         Motýli žili již v éře dinosaurů

·         Chuťové pohárky mají umístěné na ploskách nohou

·         Motýli jsou druhým největším opylovačem květin na světě

·         Některé druhy během života nepřijímají žádnou potravu

·         Motýlí druhy v Papilonii – Motýlím domě nemají evolučně vyvinutý strach z lidí

Že motýli vylíhlí ve skleníku botanické zahrady nemají strach z lidí, bylo vidět z toho, že si sedali bezostyšně tu na ucho, tu na nohavice, hlavy i jiné části návštěvníků. Jednoho na uchu návštěvnice přede mnou se mi skoro podařilo vyfotit, bohužel rozmazaně. Další si nesla modrého velkého motýla na kalhotech, Toho jsem  se taky snažila vyfotit, ovšem motýl neposeda neměl pochopení a já doma zjistila, že jsem si stačila vyfotit pouze cizí džíny.

Naštěstí ve skleníku nejsou k vidění pouze motýli, takže se mi podařilo ukořistit i pár jiných fotografií, které vám předkládám. :-))

 

 

fotografování příroda
Hodnocení:
(5.2 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Irena Mertová
Krásné a zajímavé...
Dana Puchalská
Na výstavě motýlů ve Fata Morganě jsem byla jen jednou. Bylo to víc než zajímavé.
Naděžda Špásová
V této zahradě jsem byla jen jednou, na motýli si také vzpomínám. Fotky jsou moc pěkné.
Taťana Veselá
Byli jsme v Motýlím domě v Jonsdorfu. Motýly mám moc ráda a když ve volné přírodě spatřím modráska, tak mám Vánoce :-)
Blanka Lazarová
Byla jsem v Motýlím domě i na Výstavě motýlů. Super. Dík za připomenutí. :-)
Jana Hošková
Taky mi jich bylo, Zuzko, líto, jak se tam marně snažili dostat instinktivně oknem ven a zůstávali tam ležet. :-(
Marie Seitlová
Zajímavé a nádherné fotky motýlů.
Alena Velková
Nádhera!
Anna Potůčková
V článku jsou zajímavé informace a díky za něj. Motýly sleduji ráda na loukách.
Zuzana Pivcová
Dříve jsme chodily do Fata Morgany v trojské botanické zahradě skoro každý rok. Je to hezká podívaná, ale motýli žijí krátce, takže jich tam před očima návštěvníků hodně končilo svůj život, často se tloukli o prosklené stěny ve snaze vyletět ven a padali dolů pod okna. Lidé navíc nedbali pokynů, aby na motýly nesahali, protože jim setřou pel a tím jim ještě víc zkrátí život. Takže raději pozoruji nějakého, byť ne exotického, motýlka poletovat venku.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.