Stará židle houpací
Ilustrační foto: Pixabay

Stará židle houpací

26. 2. 2023

Dětství to se nevrací

jak by si kdo přál,

stará židle houpací

pod oknem stojí dál.

 

Dětství to jsou vzpomínky,

kytara, na ni táta hrál,

teplá náruč maminky,

v skutečnost berou tvar.

 

Stará židle houpací

byla pro mě trůn,

dětství se mi navrací

zpět ve zvuku těch strun.

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 23 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Velková
Dětství mám spojené s houpací židlí mojí babičky. Díky.
Dalibor Polanský
Ta doba se sice nevrátí, ale ta vzpomínka zahřeje duši otupělou dnešním divným světem.
Jana Šenbergerová
Já si vzpomněla na dřevěné houpací kohouty. Dodnes mám v paměti jejich krásné barvy a zvuk, který doprovázel houpání v nich.
Dana Puchalská
Vida, jaké hezké i zajímavé vzpomínky vyvolala dnešní báseň.
Zuzana Pivcová
Vím, že ještě dávno před tím, než jsem se dočkala vlastního bydlení, jsem si moc přála mít houpací křeslo. Ale nakonec jsem si ho nikdy nepořídila. Děkuji.
Marie Seitlová
Také mám vzpomínku na houpací křeslo, bylo úžasné, dřevěné, rádi jsme se na něm houpaly při návštěvě u babičky. Jednou jsme dováděly, sestřenice z něj spadla, rozbila si čelo a děda se naštval a ve vzteku ho rozsekal. I já jsem si pořídila houpací křeslo a ráda v něm vzpomínám.
Zdenka Soukupová
Asi každý z nás by našel nějaký "předmět", který ho poutá k dětství. Já mám ořech na dvoře rodného domku. Vyrůstali a zestárli jsme spolu.
Anna Potůčková
Pamatuji si, že jsem ve svém dětství měla u rodičů také svoji oblíbenou židli. Nebyla sice houpací, ale za to vpadala jak křeslo. Pohodlná ohýbané područky. Už tehdy byla stará. Dávno už vyletěla komínem, ale ve vzpomínkách zůstala. Hezká básnička!!
Daniela Řeřichová
Laskavé, milé, díky.
Blanka Lazarová
Díky, připomnělo mi to krásná mladá léta u nás na chalupě. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.