Flanelka za trenky aneb poslední volba jednoho důchodce
Ilustrační foto: Pixabay

Flanelka za trenky aneb poslední volba jednoho důchodce

29. 1. 2023

Tak to máme konečně za sebou. Miloš Zeman předá prezidentské žezlo Petru Pavlovi. Farizejství, prostořekost, pomstychtivost vystřídají důstojnost, respekt, pokora. Flanelová košile místo trenýrek.

Do třetice všeho dobrého. Dvakrát mi prezidentská volba nevyšla, napotřetí to klaplo. Těší mě to o to víc, že to byly možná – vzhledem k věku – moje poslední prezidentské volby. Jejich výsledek přinesl dobrou zprávu pro Česko: lidé se nenechali opít rohlíkem namočeným do jedovatého lektvaru namíchaného ze lží, cynismu a populismu. A moc dobře je, že osud Česka není lhostejný zejména mladým lidem a že jejich hodnotový žebříček – ač se to nám, starým, mnohdy nezdá – je nastaven správně.

Prezident toho v našem parlamentním systému sice moc nezmůže, ale přeci jen jde o hlavu státu, měl by být proto respektovanou autoritou. Po mnoha letech máme šanci, že Hrad nyní takovou autoritu mít bude.

Miloš Zeman byl možná dobrým šéfem partaje, v prezidentském úřadu ale totálně selhal – ohýbáním ústavy, prostořekostí, panáčkováním, bratříčkováním s nedemokratickými autokraty, urážením novinářů, omilostněním zlodějů. A je jedno, nakolik jeho chování ovlivňovala arogantní hradní parta.

Jaký pán, takový krám. Teď máme naději, že se politická kultura v naší zemi změní. Nejen na Hradě. A to je dobrá zpráva nejen pro nás, seniory, ale zejména pro naše potomky.

 

 

 

politika společnost
Hodnocení:
(3.9 b. / 35 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Caklová
17:52 Ano Vando, ozývám se, coby "potrefená husa". Podle mudrců, jako jsi ty a tobě podobným, jsem 70 let opravdu nežila, ale na rozdíl od tebe jsem nespadla z jahody na znak. Klidně v tomto duchu pokračuj, vím, že na víc nemáš, už jsem si zvykla a dost se bavím. Že tě to baví se takto ztrapňovat :-) :-)
Martin Vrba
15:48 Paní Škopánová, myslím si, že asi i o médiích vím více, než Vy a to se nechci chvástat, ale jejich úloha je velice známa. První, který je dokázal skvěle pro sebe využít, byl Hitler, tehdy se jednalo o jeho rozhlasové projevy - to rádia se dostávala konstrukcí z "plenek" a od krystalek postoupila k superheterodynním přijímačům a dokonce v Německu už byly i první pokusy s přímým TV přenosem z Olympijských her z Berlína a byly využity pro propagaci Hitlera a fašismu a hodně si jich tak získal i v USA - moc se o tom neví. Velkým příznivcem Hitlera se tak stal i H. Ford. atd. . . . Televize se během války nepoužívala, souviselo to s obavou, že by se podle televizního signálu mohly navádět bombardéry, ale k tomu se používaly i radiové signály. Něco o filmové propagandě a propagandě jako takové a jak ovlivňuje lidi - masy, by vám mohl říci i Goebbels - její ministr a umělec v oboru. A určitě i paní Leni Riefenstahlová by vás mohla vyškolit o tom, jak se propaganda dělá a jak se snadno dají lidé ovlivnit, když to někdo umí. A v neposlední řadě by vám něco mohli potvrdit ještě demokratičtí novináři a kameramani, kteří svými necenzurovanými záběry z války ve Vietnamu zvedli americký lid - převážně mladé lidi z otomanů do ulic proti té válce. Od té doby mají vojáci USA ve všech válkách už "své nezávislé" novináře pod palcem. Lidé se nechají propagandou - nebo informacemi - nebo dezinformacemi velice ovlivnit. Vždy jsme všichni ve všech důležitých věcech závislí z 99,999 % jen na tom, co nám kdo nakuká "do budky". A je jen na nás, zda uvěříme, když nám manželka tvrdí, že byla od rána až do do druhého dne u kadeřnice nebo ne. Nebo, když nám někdo bude tvrdit, že ten a ten si začal s válkou, protože ten druhý třeba napadl vysílač, atd.
Olga Škopánová
Paní Tulejová vy jste zřejmě nepochopila, že se jednalo o prezidentské volby, nikoliv o volby parlamentní a proto ten podle vás fialový hnus budete muset ještě nějakou dobu vydržet. Já rovněž budu muset vydržet pana velkouzenáře na naší politické scéně i když zaplať pán bůh presidentem není. Proto je zbytečné, abyste se tvářila jako oběť. Každý máme na politické scéně svého favorita a jednou vyhraje ten a jindy onen.
VANDA Blaškovič
Bože, bože, co je to za blekotání?…:) Pokud někdo podle vlastních slov 70 let nežil, tak toho za 5 let asi zrovna moc nepobral…. Je to smutné, je to tragické, ale může to někdo brát i jako výhru. záleží na úhlu pohledu. . Češi jsou úžasní, naše vlajka a nyní i prezident Pavel také.
Věra Ježková
Taky jsem si myslela, že to volbami skončí. Souhlasím s Ivankou, Hanou Ř. a Janou T. Budu ráda, pokud bude pan Pavel dobrý prezident (ovšem možná jak pro koho).
Daniela Řeřichová
Také sdílím naději, že nový prezident bude společnost spojovat a ne rozdělovat. :-)
Zdena Proboštová
Paní Tulejová - tleskám Vám, nenapsala bych to líp !
Jitka Caklová
Proč mám pocit, že všechno je něčí plán, od rozbití Rakouska-Uherska, založení Československé republiky, po 31 letech okupace Německem, po 9 letech Sovětským svazem, po 41letech rádoby návrat před rok 1948, 31let za přešlapování na místě rozkradení republiky a nikdy jsme nebyli svobodní. Má teď nad naší krásnou, dál nesvobodnou zemí v srdci Evropy, vlát vlajka NATO? Kam se podělo naše slovanství a láska k vlasti?
Eva Klímová
Souhlas , dopadlo to dobře , také doufám v lepší zítřky , jsem optimista .
Marie Měchurová
Pane Vácho, děkuju za zhodnocení situace po volbách. Napsal jste to tak, jak to cítím i já. Většina rozhodla, a menšina se s tím bude muset smířit. To je demokracie. Po panu Zemanovi se mi rozhodně nebude stýskat. Za jeden den nám nový prezident ukázal, co je to pokora a slušnost.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.