Flanelka za trenky aneb poslední volba jednoho důchodce
Ilustrační foto: Pixabay

Flanelka za trenky aneb poslední volba jednoho důchodce

29. 1. 2023

Tak to máme konečně za sebou. Miloš Zeman předá prezidentské žezlo Petru Pavlovi. Farizejství, prostořekost, pomstychtivost vystřídají důstojnost, respekt, pokora. Flanelová košile místo trenýrek.

Do třetice všeho dobrého. Dvakrát mi prezidentská volba nevyšla, napotřetí to klaplo. Těší mě to o to víc, že to byly možná – vzhledem k věku – moje poslední prezidentské volby. Jejich výsledek přinesl dobrou zprávu pro Česko: lidé se nenechali opít rohlíkem namočeným do jedovatého lektvaru namíchaného ze lží, cynismu a populismu. A moc dobře je, že osud Česka není lhostejný zejména mladým lidem a že jejich hodnotový žebříček – ač se to nám, starým, mnohdy nezdá – je nastaven správně.

Prezident toho v našem parlamentním systému sice moc nezmůže, ale přeci jen jde o hlavu státu, měl by být proto respektovanou autoritou. Po mnoha letech máme šanci, že Hrad nyní takovou autoritu mít bude.

Miloš Zeman byl možná dobrým šéfem partaje, v prezidentském úřadu ale totálně selhal – ohýbáním ústavy, prostořekostí, panáčkováním, bratříčkováním s nedemokratickými autokraty, urážením novinářů, omilostněním zlodějů. A je jedno, nakolik jeho chování ovlivňovala arogantní hradní parta.

Jaký pán, takový krám. Teď máme naději, že se politická kultura v naší zemi změní. Nejen na Hradě. A to je dobrá zpráva nejen pro nás, seniory, ale zejména pro naše potomky.

 

 

 

politika společnost
Hodnocení:
(3.9 b. / 35 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Olga Škopánová
Pane Vrbo každý z prezidentských kandidátů zvolil cestu o které byl přesvědčený, že ho dovede k vítězství. Každý měl zkušený tým marketérů, odborníků na průzkumy veřejného mínění a já nevím co všechno. I přes to myslím zafungoval zdravý úsudek většiny národa, která i přes tu mediální masáž dokázala rozlišit pravdu od lži, upřímnost od pokrytectví, touhu pomoci České republice od touhy urvat pro sebe další kus moci. Vy jste uvedl příklad s Hitlerem, ale i Němci nakonec pochopili co byl fašismus za zlo, protože kdosi moudrý řekl: Je možné oklamat jednoho člověka navždy, je možné oklamat celý národ na určitou dobu, ale není možné oklamat celý národ navždy.
Soňa Prachfeldová
Zalétávám ve vzpomínkách na západní hranice, za Všeruby na Domažlicku, kde bylo vše obehnáno ostnatými dráty, ani na houby do lesa se nedalo jít a ti kluci na vojně měli rozkaz střílet, kdyby někdo se pokoušel dostat na druhou stranu. Byli to kluci, kteří plnili základní vojenskou službu a měli nad sebou neúprosné šarže z povolání. A tehdy opravdu armáda pečlivě střežila hranice bez milosti. Přiznám, nejsem v euforii z generála, který byl zvolen. Nebyla bych v euforii ani z A.Babiše, ale na něm se nelítostně podepsaly sociální sítě i politika, po celou dobu jeho politického působení. A to trvá i nadále, tak nevím, zda to zklidnění nastane, moc bych si ho přála. A všichni uvidíme, jak to bude dál a přeji nám všem, aby to bylo slušné, klidné a v zájmu našeho národa.
Jan Zelenka
Teprve se ukáže, co je to - dobrá zpráva. Já tak nadšený, jako pan Vácha nejsem. A už vůbec nejsem nadšený tou mírou nenávisti, kterou zde projevují některé íčkařky vůči Babišovi, zejména ta dvě známá jména. Je mi jasné, že si prohru způsobil Babiš sám, ale proto nebudu tak halasně velebit a glorifikovat generála, který mimo pěkného kníru zatím nic neukázal.
Jana Tulejová
Že média na naši volbu měla vliv přímo podstatný, to říkají i politologové a novináři , kteří se jinak kloní k pětikoalici. Jen musíte číst i něco jiného než Fórum24 nebo sledovat i jiná médiia než ČT. A paní OŠ, moje babička říkala hnus tmavěfialový a to umřela v roce 1978. Leda, že by byla věštec.
Martin Vrba
Paní Měchurová, za podlehnutí propagandě se nemusíte (nemusíme) vůbec stydět. Vždyť se nechaly propagandou zblbnout miliony vzdělaných lidí například v Německu a ti lidé šli za Hitlerem jako omámení až do samotného konce v roce 1945, aby se nyní stali školiteli o demokracii celému světu a jsou lídrem v tomto oboru v EU. A přejde zaručeně i doba, kdy jejich učení o bezmezné lásce ke všem migrantům bude podrobeno zdrcující kritice (minimálně) a bude to bráno jako velký omyl. Takové jsou kotrmelce dějin - jdou si svým tempem a na aktéry vůbec nehledí - z hrdiny udělají v mžiku padoucha a naopak. Je těžké si v tom všem zanechat chladnou hlavu. Ze všeho už byla otrávená i Elina Makropulos, která už žila 337 let. A co už za ta léta zažila převratů, tak najednou zjistila, že je to horší než smrt, přestože se té smrti původně tak moc bála. (Klasická divadelní hra Karla Čapka)
Jitka Caklová
Dokud jsem žila v přesvědčení, když ze mě někdo dělá hlupáka, že tím hlupákem jsem, tak jsem prost tím hlupákem byla. :-) :-)
Martin Vrba
Paní Měchurová, nechápu vás asi dobře, hlupák jsem tedy já.
Martin Vrba
Ještě k 15:48 bych dodal, že prvním prezidentem, který totálně využil televizní obrazovku - média pro své zvolení a "zblbnutí" veřejnosti byl americký prezident John Fitzgerald Kennedy ve volbách v roce 1961, kdy porazil těsně protikandidáta Nixona a říká se, že mu pomohlo televizní vystupování a zejména jeho vzhled - tedy zvítězil u amerických žen a ne nějakou pravdomluvností - vizí - jen se chvástal, tak jako všichni, že zvládne úplně všechno, protože to si tak přejí voliči podle svých představ. Ještě jsem nepoznal člověka, který by se hlásil na jakoukoli funkci - třeba i ponocného, který by řekl, že bude mít potíže, že se bojí tmy nebo že usíná už kolem 17. hodiny a je pak k neprobuzení. :)
Marie Měchurová
Pane Vrbo, nedělejte z nás hlupáky. Na první pohled je vidět ten propastný rozdíl mezi panem Pavlem a panem Babišem. Média na naši volbu rozhodně vliv neměla. A co říkáte na to, že kandidát na prezidenta nabádá lidi, aby si vsadili na jeho vítězství, i když v ANO prý věděli, že nevyhraje?
Iva Lišková
10 roků našemu státu dělal ostudu Miloš Zeman, konečně se doufám za svého prezidenta nebudu stydět, Je to můj názor, nikomu ho nevnucuji! Bohužel Andrej Babiš zřejmě z politiky neodejde...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.