Flanelka za trenky aneb poslední volba jednoho důchodce
Ilustrační foto: Pixabay

Flanelka za trenky aneb poslední volba jednoho důchodce

29. 1. 2023

Tak to máme konečně za sebou. Miloš Zeman předá prezidentské žezlo Petru Pavlovi. Farizejství, prostořekost, pomstychtivost vystřídají důstojnost, respekt, pokora. Flanelová košile místo trenýrek.

Do třetice všeho dobrého. Dvakrát mi prezidentská volba nevyšla, napotřetí to klaplo. Těší mě to o to víc, že to byly možná – vzhledem k věku – moje poslední prezidentské volby. Jejich výsledek přinesl dobrou zprávu pro Česko: lidé se nenechali opít rohlíkem namočeným do jedovatého lektvaru namíchaného ze lží, cynismu a populismu. A moc dobře je, že osud Česka není lhostejný zejména mladým lidem a že jejich hodnotový žebříček – ač se to nám, starým, mnohdy nezdá – je nastaven správně.

Prezident toho v našem parlamentním systému sice moc nezmůže, ale přeci jen jde o hlavu státu, měl by být proto respektovanou autoritou. Po mnoha letech máme šanci, že Hrad nyní takovou autoritu mít bude.

Miloš Zeman byl možná dobrým šéfem partaje, v prezidentském úřadu ale totálně selhal – ohýbáním ústavy, prostořekostí, panáčkováním, bratříčkováním s nedemokratickými autokraty, urážením novinářů, omilostněním zlodějů. A je jedno, nakolik jeho chování ovlivňovala arogantní hradní parta.

Jaký pán, takový krám. Teď máme naději, že se politická kultura v naší zemi změní. Nejen na Hradě. A to je dobrá zpráva nejen pro nás, seniory, ale zejména pro naše potomky.

 

 

 

politika společnost
Hodnocení:
(3.9 b. / 35 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Martin Vrba
Pozor na Ukrajinské "modly" kdo si dneska ještě vzpomene na tu hrdinku Savčenkovou? Vystřídala všechna demokratická média světa - všude jí chtěli gratulovat a předvídala se jí ohromná politická kariéra a co se s ní stalo? Bývalá pilotka Savčenková propadla v ukrajinských volbách 24. července 2019 6:42 Propadák ukrajinských parlamentních voleb. Tak lze označit výsledek bývalé armádní důstojnice, někdejší vězeňkyně v Rusku a nyní političky Nadije Savčenkové. V ukrajinských parlamentních volbách její kandidaturu podpořilo pouhých osm voličů. Do parlamentu se tak pochopitelně nedostala. A co Tymošenková - jakbysmet - to samé - v propadlišti dějin. Co víme, co se tam stane za rok - jak dlouho západ vydrží podporovat Ukrajince v předem prohrané válce - do 3. světové s Ruskem se nikomu, mimo "nás" a Poláků nechce, to bude málo. :)
Martin Vrba
Paní Šenbergerová, tak to vezmeme po těch heslech: Babiš: "Jsem jediný, kdo bude bojovat za české zájmy a pomáhat našim občanům". Ano, tak působil v EU, kdy opravdu prosazoval české zájmy - jeho největší úspěch byl v tom, že odvrátil JAKÉKOLI KVÓTY NA MIGRANTY A ODMÍTL MÍSTO TOHO I PLATIT NĚJAKÉ "VÝKUPNÉ" ZA NEDODRŽENÍ TĚCH KVÓT - JAKÉKOLI VYDÍRÁNÍ.. BABIŠ: - Jsem jediný, kdo usiluje o mír. TAKÉ V TOM MĚL PRAVDU - PĚTIKOLKA JEN DODÁVKAMI ZBRANÍ VÁLKU PRODLUŽUJE - JE POTEBA STEJNÉ ÚSILÍ VYVÍJET I NA POLITICKÉ PŮDĚ (k tomu aktualita právě projevilo Německo úsilí jednat s Putinem - ten souhlasí - určitě to bude o míru, to samé podporoval i pan Babiš. Dále Babiš: - Jsem jediný, koho neuplatí, neovlivní a nezastraší. NELHAL - NIKDO MU NEMŮŽE NABÍDNOUT TAKOVOU ČÁSTKU, KTEROU ON BĚŽNĚ DISPONUJE A NEPOTŘEBUJE JI ZÍSKAT NEKALE. BABIŠ: - Jsem jediný, kdo má zkušenosti a úspěchy v byznysu i politice. V TOM TAKÉ NELŽE, TAK CO - CO - CO - CO o co se vám jedná. Zapište si někam do notýsku, co říkal Babiš a co se snažil už dříve jako premiér dělat a srovnejte to s tím, co bude říkat a dělat pan Pavel. :)
Marie Webrová
Pane Vrba, nepsala jsem nic o ČAPÍM HNÍZDĚ. Vy jste to v mém příspěvku vyčetl? Absolutně jednoduché. Seznam politických afér v Česku a můžete vyhledat ve kterých kauzách figurují politici ANO od dob založení. Ano bylo založeno jako protikorupční politické uskupení. Nepodsouvejte mi nic takového co jsem neřekla.
ivana kosťunová
A umíte to rozporovat i pomocí argumentů ? V seriozní diskusi se tao tak dělá.
Jana Šenbergerová
Pane Vácho, za tento článek vám děkuji. Není v něm nic, za co byste se vy měl stydět. Jen bych dodala, že lepší zelený, než žádný (mozek). Nového prezidenta jsem volila právě proto, že za ta léta, co tu pan Babiš mluvil nejen do toho, čemu rozuměl, ho znám víc než dost. O médiích bych raději pomlčela, těch, která si koupil, je víc než dost. A byl to hlavně on, co se chvástal a sliboval. Mladá fronta DNES, 26. 1. 2023: - Jsem jediný, kdo bude bojovat za české zájmy a pomáhat našim občanům. - Jsem jediný, kdo usiluje o mír. - Jsem jediný, kdo zastaví bezohlednou vládu. - Jsem jediný, koho neuplatí, neovlivní a nezastraší. - Jsem jediný, kdo má zkušenosti a úspěchy v byznysu i politice. (Učiněný Spasitel)
Martin Vrba
oprava: spáchal sebevraždu po tom pronásledování
Martin Vrba
29.1.2023 21:11 Prosím vás paní Webrová, můžete mi připomenout ty skandály. Já vím jen o jednom, kdy by snad i normální člověk spáchal po tom pronásledování a té štvanici, která se dá srovnat jen s politickými procesy 50.let, do kterých také zasahovala "tehdejší zfanatizovaná občanská společnost" peticemi a žádala tresty smrti, například s Miladou horákovou, jsem nic tak hrozného s ANO nezažil - myslím ten proces ČAPÍ HNIZDO, tedy co by vybočovalo z průměru na jedno volební období pro politické strany u nás. NA 99% JE TO UŽ SKORO ZA NÁMI - K ŽÁDNÉMU TRESTNÉMU ČINU NEDOŠLO - ŘEKL SOUD. Možná jste ANO přisoudila i ten skandál, kdy se ale jednalo a jedná o STAN?
Martin Vrba
opr.: Me - 260 správně 265
Martin Vrba
O. Š.: "ale i Němci nakonec pochopili co byl fašismus za zlo," . . . . . "že není možné oklamat celý národ národ na vždy"konec citace. Naprostá blbost - zase lžete, Němci nic nepochopili až do samotného hořkého konce a bojovali za fašismus a za Hitlera až do jeho sebevraždy 30. dubna 1945. Ale dříve i po prohrané bitvě o Stalingradu, upevňoval morálku Němců ministr propagandy Goebbels. 18. února 1943 rozjásal publikum, když vyhlásil „totální válku“ za konečné vítězství. Ne - mnozí Němci volili raději smrt, než se vzdát, podobně na tom byli i Japonci. A kdyby USA nezkonstruovaly atomovku a neudělali naštěstí Němci tolik strategických vojenských blbých rozhodnutí - například, že pozastavili vývoj reaktivních letadel jako byl až později dodaný stroj Me - 260, tak mohlo Německo vyhrát a lidé by Hitlera nosili na ramenou. Žádné spontánní německé procitnutí neexistovalo, ke kapitulaci byli donuceni vojenskou silou a k procitnutí je donutily až okupační armády a pozdější denacifikace. Ještě, když je vojáci USA a dalších spojenců po válce povinně vodili do koncentračních táborů, tak se tvářili mnozí zcela netečně - skoro podle některých zcela nepřítomně - nic to s nimi nedělalo. Co se týká jakýchkoli voleb, tak vítězové vždy prohlašují, že zvítězila slušnost a zdravý rozum a ti, kteří prohráli, tak se mnozí ty volby zpochybnit.Není ani vyloučeno, že na tom může být i trochu pravdy - nějak se společnosti vytratil smysl pro fér hru. Nic takového se Babiš nedopustil, ale to, že byla u posledních parlamentních voleb úmyslně změněna kritéria ústavním soudem, když se z průzkumů ukazovalo, že by to nestačilo k vyšachování ANO z vlády, tak na tom s mnoha lidmi trvám a zůstane to jako kaňka na demokracii ještě více, než rok 1948. A historie to tak i pojmenuje. Nyní ale ne - všechno bude v pořádku jako to třeba tvrdili komunisté o procesech se svými odpůrci v době, kdy byli u moci oni. Spoléhal jsem na čestné novináře, kteří to zpochybní - nedočkal jsem se.
Marie Webrová
Na počátku funkčního období se v první řadě Babiš deklaroval jako protikorupční politik. Když si člověk vzpomene na všechny kauzy ve kterých figurovano ANO...tak pro mnoho lidí byla volba Pavla jednoznačná.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.