Malíř Tomáš Císařovský dává hádanky
FOTO: autorka

Malíř Tomáš Císařovský dává hádanky

21. 1. 2023

S kamarádkou jsme zašly do Špálovy galerie na Národní třídě na výstavu nových obrazů Tomáše Císařovského.

Její název „Bukovacova panna“ nám nebyl jasný, dokud jsme neuviděly obrazy i samu pannu. Tu malíř dovezl ze svého ateliéru do výstavní síně, kde se pohodlně uvelebila a sleduje návštěvníky z odstupu svého století – hádám devatenáctého? Musela toho hodně vidět a zažít, ale jen se dál dívá… Malíře protáhla nejrůznějšími událostmi a společností různých známých osobností (včetně Hurvínka). To byla jízda!  A my jsme se také dívaly a hádaly, koho že to malíř namaloval kouzelnými barvami. Všechny jsme nepoznaly, dodatečně pak načetly v knize.

A já jsem udělala pár momentek pro obecnou představu. Dokonalé nejsou, snad se na mne nebude malíř zlobit.

 

Výstava je pro seniory zdarma a trvá do 29. 1. 2023

Hodnocení:
(5.1 b. / 23 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Irena Mertová
Děkuji za vaši odezvu. :-)
Libuše Křapová
Díky za podělení se se zážitkem, Ireno :-)
Soňa Prachfeldová
V Praze je tolik zážitků, moc hezká výstava a ta panna je super. Tu bych chtěla.
Daniela Řeřichová
Ireno, díky, na výstavě jsem nebyla, ale tvorbu TC mám moc ráda.
Dana Puchalská
Děkuju za přiblížení velice zajímavé výstavy.
Eva Mužíková
Ráda jsem nakoukla, díky.
Alena Velková
Moc hezká výstava.
Jana Šenbergerová
Ireno, díky.
Hana Polednová
Hezké fotky ze zajímavé výstavy.
Naděžda Špásová
Vypadá to zajímavě, fotky se povedly.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.