Nebe jako šmolka

Nebe jako šmolka

13. 1. 2013

Inverze konečně rozešla se,
já uviděla nebe v modré kráse,
bylo v barvě jako šmolka,
já byla v tu chvíli malá holka.

Vzpomněla jsem na maminku,
když bílé prádlo ona prala,
šmolku krásně modrou,
do vody vždy přidávala.

Dnes už nevím z čeho byla,
prádlo vždy pěkně rozzářila.
O to ale vůbec nejde,
komu na tom dneska sejde.

Jenom jsem tím říci chtěla,
že pouhý pohled, chvilinka,
a v tvé hlavě znenadání,
vynoří se vzpomínka.  
          

          

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Mně se líbí to spojení postřehu nebo pocitu s okamžitou vzpomínkou, kterou to v nás vyvolá, a ta vzpomínka svou silou překryje i ten současný vjem.
Nina Šachová
Tak dobře jsem té básni rozuměla, neboť i moje maminka prala prádlo a přidávala do máchání z kouzelné plechové krabičky modrou z nebes, pečlivě rovnala na trávu, aby sluníčko dokončilo svoje dílo. Báseň je krásně napsaná.
Jitka Chodorová
Jarmilko,mě se nezdá,že by to nějak vadilo,když je v každé sloce jiný verš,vzpomínky,které se nám vynoří jsou pro nás vzácnými chvilkami,které nám připomínají to hezké,co už bohužel dávno bylo,verš,neverš.Díky za vzpomínku.
Jiří Libánský
Hezky napsané na příjemné téma. Dobrý příměr, spousta asociací. Vzpomínání, které není smutné. Potěší. Text ukázkově členěný na úvod, popis vzpomínky a v poslední sloce závěr. Je to tak hezké, že v každé sloce jiný verš Vám všichni rádi odpustíme.
Olga Štolbová
Jarmilko moc hezké,s těmi vzpomínkami máš pravdu. Často se vynoří něco co už jsme dávno zapomněli a často je to moc příjemné.Díky

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.