Ten čas vánoční
Foto: archiv autora

Ten čas vánoční

3. 1. 2023

Sedím u osvětlené obrazovky počítače, na které je otevřený jakýsi můj nedokončený text. Najednou ale cítím, že obrazovku vůbec nevnímám a že se dívám skrze ni do velké dálky na léta, která prošla. Vidím svou ženu, i Honzíka s Maruškou. Eva se usmívá a děti rozbalují dychtivě dárky.

V pracovně svítí tři svíce. Jedna za Evu, druhá za Honzíka a ta třetí za všechny mé blízké, kteří už nejsou mezi námi. Těch svící by mělo hořet ale mnoho a mnoho.

Moje pocity jsou všelijaké. Žiji. Vlastně snažím se žít, i když je to někdy těžké. Za sebe ale svíci ještě zapalovat nechci. Ještě žiji. Ještě je čas.

Můj příběh
Autor: Jan Zelenka
Hodnocení:
(4.9 b. / 27 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marcela Pivcová
Pane Jendo, nemyslete ještě za svíci za sebe, jsem přesvědčena, že na ni ještě je čas. Vždyť mnoho čtenářů Vašich příspěvků na i60 stále čeká nejen na ta vzpomínková slova, ale i na vyjádření dojmů ze současných zážitků a na plány pro další literární tvorbu - a třeba nejen pro i-čko !
Jana Šenbergerová
Jendo, tak to já vám přeji, ať vaše životní svíčka hoří ještě dlouho, abyste mohl realizovat všechny své literární i jiné plány.
Jan Zelenka
Dámy, děkuji. To se ví, že nic nebalím. Jen je třeba všechny ty životní trable přečkat a věřit v něco lepšího.
Anna Potůčková
Dojemné a určitě ta svíčka bude ještě pár let hořet. Přeji všechno to nejlepší a spoustu napsaných knih!
Hana Šimková
Pane Zelenko to vánoční rozjímání je většinou smutné, ale je to život. Vy jste takový statný a zachovalý a tak si myslím že ta svíčka ještě počká. Mám strach , že za mne ji nikdo nezapálí, ale už to nebudu vědět, tak to bude jedno. Určitě Vás potká ještě něco hezkého v tom novém roce. Moc Vám to přeji.
Věra Ježková
Jendo, dojemné. Tak ať je toho času ještě hodně. ♥
Zdenka Soukupová
Člověk nikdy neví, co mu život nachystá. A to je dobře. Honzo, přeju jenom vše dobré. Jak píšeš, ještě je čas...
Zuzana Pivcová
Je hezké vzpomínat, ale pak se zase vrátit do dneška. Vždyť život Vám ještě má co nabídnout.
Alena Švancarová
Ano,je to dřina - neumírat.Tak alespon ten optimismus....
Miloslava Richterová
Děkuji za sdílení, někdy život nabere úplně jiný kurz, než bychom si přáli..

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.