Můj zážitek roku - žiju naplno
FOTO: Z archivu Helenky Červenky

Můj zážitek roku - žiju naplno

21. 12. 2022

Mým zážitkem roku je, že jsem v červnu skončila na vozíčku. To je ale divné slovní spojení, proč skončila? Vždyť já jsem na něm vlastně začala žít naplno!

 

Ten červen byl zážitkový hned několikrát.

prom.jpg

 

Nejdříve jsem potřetí odpromovala na Univerzitě třetího věku.

Hned další den jsem potřetí odjela do chorvatské Vrbosky. Vše jsem absolvovala o francouzských holích a v příšerných bolestech páteře a pravé nohy při každém kroku.

Získávám průkaz tělesně postiženého, který mi chůzi ale vůbec neusnadňuje. Úlevu a možnost pohybu přináší zakoupení invalidní čtyřkolky. Poprvé usedám na pekelný stroj a jezdím okolo domu. Najednou už se zase můžu dostat všude, kam chci. Projíždím město křížem krážem a kochám se! Odvážím se autobusem i do okolních měst, do Ostravy, Karviné, Orlové.... Poprvé jedu do Prahy černým vlakem, který je pro převoz vozíčku nejideálnější.

A podruhé si Prahu vychutnám v prosinci i s Květinkou, když jedeme na předvánoční posezení s íčkem. 

Orloj

Praha večerní

Staromák

Nikdy si na cestu nezapomenu vzít triko Žiju naplno. Ať každý vidí, že žít naplno se dá i na vozíčku! 

img-1469-1.jpg

 

Zážitek roku 2022
Hodnocení:
(5 b. / 25 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Komberec Jakubcová
Helenko přeji tobě i Dimkovi hodně zdraví a pohody v Novém roce 2023. Těším se, že se opět setkáme na nějakém íčkařském srazu.
Soňa Prachfeldová
Helenko jsi taková optimistka a bojovnice, že tobě musí vše vyjít, co si budeš přát. Hodně zdraví a štěstí v Novém roce .
Marie Ženatová
Milá Helenko jsi skutečně úžasná.* Ze srdce Ti přeji i já vše jen nej, nej, nej i v následujícím roce *
Dana Puchalská
Helčo-Červenko,jsi prostě akční a to Ti nikdo nesebere. I já Ti přeju do dalšího roku jen to nejlepší.
Jitka Hašková
Jsi velká šikulka. Jsem ráda, že jsme se po dlouhé době viděly na setkání na Staromáku.
Miloslava Richterová
Samé pěkné zážitky i v dalším roce a hodně zdravíčka :-)
Marie Měchurová
Tak to má být. Dokud se žije, ještě se neumřelo, jak se zpívá v jedné písničce. Já to mám taky tak, když se něco děje, nic mě nebolí. Přeju hodně zdraví a elánu do nového roku!!
Anna Potůčková
Heli moc Ti fandím, ty to jistě víš a moc Ti přeji aby Tě tvůj někdy dost nakažlivý optimismus neopouštěl a šířila jsi tuto nákazu vždy a všude okolo sebe!
Zuzana Pivcová
Helenko, je to, jako když jeden umí to a jiný zase něco jiného. Tak Ty umíš jezdit a já ani na kole, to víš. Neber to jako hloupý vtip. Buď i nadále optimistka. A to Ty jsi.
Libuše Křapová
Helčo, jak jinak? Jen naplno - a ještě spoustu zážitků :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.