Mám malý plat
Ilustrační foto: Pixabay

Mám malý plat

23. 11. 2022

Mám malý plat

a úspory žádné

kde prachy brát

Jen řekněte zač dostanu

teplé rohlíky po ránu

kdy hladem třást se přestanu

než výplatu dostanu

 

Plat malý mám

a dluhy moc velké

kam se podívám

Tak snívám často o výhře

válím se v zlatě ve stříbře

mrzký peníz mi nevládne

a vše je bezvadné

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Vtipné.
Jana Šenbergerová
Poradíte si s každou situací i různými "časy". Stará sice, ale jako nová se "chová".
Jana Jurečková
Tak u nás doma se snídá ovesná kaše, naštěstí úspory máme, dluhy ne. Pro radost si koupíme los nebo vsadíme sportku. Sníme o výhře aspoň 6 milionů. Je to jen hra, víme, že sen se nikdy nesplní. Vše je jen a jen o štěstí. Básnička je moc hezká, díky.
Zdeněk Horenský
To je již můj starý textík, nechtěl bych aby vyzněl pesimisticky.
Helenka Vambleki
Pěkně jsem si po ránu zanotovala, ale je mi trochu smutno, protože slovní obsah je velice pesimistický odraz dnešní doby
Dana Puchalská
Výborné a vtipné. :-)
Marcela Pivcová
Vtipný text, jen v dnešní době moc k smíchu není. Tak aspoň ještě přidám smajlíka : - )
Alena Švancarová
Zuzanko,kdekterá.Víte jak jsou na tom, chudáci, co se týče financí.Zpěvem by si přivydělali.Prima parodie.
Zuzana Pivcová
Teď ještě, komu byste to dal nazpívat, která "celebrita" by se k tomu propůjčila? Děkuji.
Dalibor Polanský
:)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.