Pozvánka pro Íčkaře: Strahovská knihovna a Emauzy - prohlídka
FOTO: Hana Polednová

Pozvánka pro Íčkaře: Strahovská knihovna a Emauzy - prohlídka

3. 11. 2022

Milí íčkaři,

ráda bych vás pozvala na setkání v Praze, v úterý dne 22. 11. 2022 v 10.00 hod. Zajistila jsem milou průvodkyni Alenu Radovou, kterou někteří z vás měli možnost poznat na komentované prohlídce Pražského hradu v lednu 2019.

Začali bychom prohlídkou Strahovské knihovny v areálu Strahovského kláštera v Praze 1, Strahovské nádvoří 1/132. Po zakoupení vstupenek bude prohlídka začínat přesně v 10.30 h. Mám potvrzeno, že budeme platit snížené vstupné.

Poté navštívíme Emauzy v Praze 2, Vyšehradská 49/320. Tam se dopravíme MHD, nemusíme být v určený čas. Budeme platit též snížené vstupné.

Za průvodcovskou službu vyberu peníze na místě já podle počtu účastníků.

Navrhuji sraz přímo na Strahovském nádvoří v 10.00 hodin.

Pro ty, kteří neznají cestu: z Hlavního nádraží metrem C na Muzeum a přestoupit na metro A na Malostranskou. Potom tramvají č. 22 na zastávku Pohořelec.

 

Těší se na vás
Hana Polednová

cestování Praha
Hodnocení:
(4.6 b. / 27 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jindra Hubačová
Haničko, přestože se nemohu zúcastnit, za lákavě pozvání děkuji. Je od tebe hezké, že tyto zajimavé poznavaci procházky Prahou s návštěvou památek organizuješ. Máš mé sympatie a obdiv. Moc mě mrzí, že jsem ti nedopatřením dala malé ohodnocení. Omlouvám se a zdravim. J.
Hana Polednová
Doplnění spojení pro mimopražské. Kdo raději cestuje tramvají, lze jet z Hlavního nebo Masarykova nádraží tramvají č. 15 - směr Kotlářka a na stanici Malostranská přestoupit na tramvaj č. 22 - směr Bílá hora. Nevýhoda je, že tramvaje mívají občas zpoždění.
Hana Polednová
Zuzko, díky. I pro mne to byl velkolepý zážitek z návštěvy knihovny, proto se tam ráda znovu vrátím. Emauzy jsou též zážitek, navštívila jsem je, ale bohužel bez výkladu, tak se těším, že se od naší průvodkyně Aleny hodně nového dozvíme. Pozdravuj Zuzku a mějte se tam na jihu moc hezky.
Zuzana Pivcová
Kdysi nás do Strahovského kláštera, hlavně do knihovny, dovezl náš literát z fakulty v ČB. Byl to velkolepý zážitek. Emauzy jsem však nenavštívila. Znám jen archivní snímek z náletu na Prahu, při němž velký zásah dostaly právě Emauzy.
Hana Polednová
Maruško, držím pěsti, aby Ti to vyšlo a doufám, že vezmeš s sebou i Jirku.
Hana Polednová
Martino, Jitko, Álo a Vlaďko, děkuji, že jste se zde znovu přihlásily. Álo a Vlaďko, bude fajn, když si s sebou vezmete kamarádky. Bylo by škoda nevyužít komentovaných prohlídek, protože jinak Strahovská knihovna ani Emauzy neposkytují průvodce. A od průvodkyně Alenky se dozvíme hodně zajímavých informací, o kterých se mnohdy ani nedočteme (to mohou potvrdit ti, kteří s ní byli na Pražském hradě).
Vladislava Dejmková
Potvrzuji účast, možná také vezmu někoho sebou.
Naděžda Špásová
Dobře se bavte, já mám doktory.
Marie Novotná
Prima program s báječnými lidmi. Chci věřit,že mi to půjde a přijedu.
Alena Tollarová
Hanko, jsi skvělá. Přijedu a vezmu pravděpodobně s sebou i kamarádku.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.