Úplněk
Ilustrační foto: Pixabay

Úplněk

13. 8. 2022

Milý měsíci, zase je ti umožněno na den, nebo dva se dívat na svět celou tváří. Je sice tma a moc se toho neděje, ale ty to vidíš ve svém světle. Vidíš smutné krajiny, vyhořelé lesy, vyschlé řeky a ještě jsi schopen cítit smutek z lidských příbytků.

Říká se, že při úplňku se dějí různé věci, dokonce i vraždy a násilné činy. Nevěřím, ty za to přece nemůžeš a také nemůžeš nic dělat s tím, čeho se lidé dokáží dopouštět. Ty můžeš jenom udiveně koukat. Dlouho se ale dívat nevydržíš a začneš se za lidi stydět a pomalu svoji tvář schováváš.

Kdyby tvá úplňková moc mohla pomáhat k tomu, že lidé změní svoje chování k dobrému, že se přestanou hádat o peníze a o moc, bylo by to krásné. Zařiď, aby lidé využívali svoji moc i peníze jenom ke skutkům dobrým. Odstraň zlobu a nenávist.

Opravdu se na to nedá už dívat, tak proto odvracíš svoji tvář. Nedivím se ti. Dívám se na tebe oknem a nespím, protože prý přinášíš nespavost. Co všechno lidé na tebe svádějí, místo aby někteří vylezli ze svých koryt a podívali se na svět tvým světlem. Nemůžou spát jenom proto, protože se bojí o svůj majetek a tu svoji moc.

Máš prý sílu hýbat i mořem, tak moc prosím, pohni i lidmi.

Jdu spát, žádné koryto nevlastním a tak můžu usínat v klidu a doufám, že můj sen bude krásný. 

Dobrou noc!

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Braunová
Když je jasno tak je to taková krása se na měsíc dívat.
Hana Šimková
Děkuji za milá slova
Dana Puchalská
Hani,k přečtení článku jsem se dostala až dneska. A je moc hezký. Děkuju.
Martina Růžičková
Bylo by moc krásné, kdyby Měsíc mohl tato přání splnit...
Zuzana Pivcová
Haničko, ta personifikace Měsíce je moc pěkná. Kdysi bylo v jedné básni srovnání s Měsícem "Lásko, tvou odvrácenou tvář nelze spatřit z žádného bodu ve vesmíru...". Chtěli bychom na Měsíci obdobnou poslušnost jako na Slunci, a nějak při tom zapomínáme, že tím obdarovaným jsme my, pokud s tím darem umíme zacházet. Moc děkuji.
Alena Vávrová
Hani, měsíc je i můj kamarád ;-)) .
Jana Šenbergerová
Hanko, s tím souzním. ♥
Jana Šenbergerová
Hanko, s tím souzním. ♥
Anna Potůčková
Tak to je moc hezká úvaha! Kéž by ty výzvy byly vyslyšeny!
Jan Zelenka
Krásná úvaha!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.