Májové dny
FOTO: Marie Ženatová

Májové dny

30. 5. 2022

Pozvánka od mého mladšího brášky na oslavu narozenin v zářící kráse májových dní mne velmi potěšila. Bohužel ve skutečnosti byla daleko lepší - ofocení se mi nezdařilo.

Jako jediný vždy pozve na každé svoje kulatiny společně celou rodinu. Je velikým štěstím se se všemi vzájemně potkat a uvidět. A radovat se z tohoto dne, kdy nám všem bylo setkání umožněno. I když se někteří museli bohužel omluvit, tak se nás v naší rodné vesničce sešlo hodně.

Bratrova manželka vždy dokáže upéct překrásné cukroví i koláče nejen přímo na toto setkání - ale i do krabiček všem pozvaným. I když pečení je jejím velikým koníčkem, tak ode všech získává zasloužený obdiv a poděkování.

 Jaká byla oslava? Výborná! Gratulace ode všech, dobroty na stolech, výborná nálada. Vynikající muzikanti, tanec i se zahajovacím sólem pro oslavence s manželkou. Oslavenec si i rád s kapelou zazpíval nejdříve sám, pak i s mladším bratrem - narozeninová oslava se skutečně vydařila a všem se velmi líbila.

Fotografií jsem mohla použít jen velmi málo, protože při focení v místnosti můj starý foťáček už není mým nejlepším přítelem.

 A tak na závěr ještě jedno dodatečné přání a veliké poděkování na dálku:

 

             Když nemohu Ti připít vínem, pomohu si asi rýmem.

             Úsměv na tváři, pokoj na duši, štěstí v životě a lásky až po uši.

             Nejsem básník co píše básně, ani malíř co maluje krásně.

             Jsem jen sestra, který Tě má ráda

             a proto Ti ten nejlepší rým k narozeninám dává !

  

 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.2 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Ženatová
Milá Helenko P. pěkně zdravím - ten úvodní obrázek na narozeninové pozvánce je skutečně dílem mého tatínka.
Jan Zelenka
Mám podobné oslavy rád. U nás něco podobného organizuje občas starší dcera a je to vždy velké a odehrává se to v zahradě rodinného domu za Prahou.
Helena Přibilová
Paní Maruško, měli jste krásné rodinné setkání. Ráda jsem prostřednictvím Vašich fotografií poznala i Vaši japonskou příbuznou, o níž jste se mi zmínila. Líbí se mi také úvodní obrázek, který doplňuje narozeninovou pozvánku. Pokud se nemýlím, je jistě dílem Vašeho tatínka.
Marie Ženatová
Moje milé, děkuji vám všem za vaše dobrá slova.
Eva Mužíková
Hezká tradice, tak hodně zdraví na cestu za další jubilejní oslavou.
Miloslava Richterová
Krásné rodinné setkání, díky, také mám ráda tyto příležitosti.
Dana Puchalská
Krásná oslava.
Libuše Křapová
Ruka byla rychlejší než myšlenka, takže ještě dodatek .... Díky, že jsi se s námi o tu radost podělila :-)
Libuše Křapová
Maruško, mít dobrou rodinu je obrovský dar :-)
Naděžda Špásová
Maruško, bylo vás tam požehnaně, určitě tam bylo hodně veselo.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.