Vodňanské svobodné hory
FOTO: Hana Rypáčková

Vodňanské svobodné hory

21. 4. 2022

Mezi Bavorovem a Vodňanami na Svobodné hoře 640 m.n m. se vypíná 24,5 m vysoká rozhledna Haniperk. Po žluté značce jdeme od kempu  mírným stoupáním s hezkými výhledy na vrchol k rozhledně. Těžilo se zde zlato a podle pověsti zde na Hanině hoře prožíval kníže Schwarzenberg nešťastnou lásku se zdejší dívkou.

Sestupujeme k červené značce, kterou se kolem osady Vodňanské svobodné hory, kde je občerstvení se skvělými mléčnými výrobky zdejší farmy, vracíme do Bavorova. Cesta je dlouhá 8 km a vede lesem a údolím bez velké náročnosti. Přeji všem lepší počasí a hezké výhledy.

cestování Tip na výlet
Hodnocení:
(5.1 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helena Přibilová
Děkuji za zajímavý tip na výlet. V jižních Čechách je mnoho krásných míst, která stojí za poznání.
Hana Polednová
Hani, i v nepříznivém počasi sis to užila a to je hlavní. Hezký tip na výlet v jižních Čechách.
Martina Růžičková
Díky za představení hezkého kousku jižních Čech. :-)
Blanka Lazarová
Jako Evě se mi takové články taky líbí. Hezky jsem se prošla, i mapu si prohlédla. Díky.
Alena Vávrová
Sláva vlasti, výletu! Moc pěkně jste se prošli a hezky jsi to zdokumentovala, Hani.
Eva Mužíková
Krátké, ale výstižné. Mám takové články ráda, když jsou doprovázeny fotkami s popiskami, je to radost.
Naděžda Špásová
Hanko, pěkný výlet. Taky jsme si na svátky vyšlápli k jedné rozhledně, byla vysoká a nestabilní, tak jsem tam nelezla. Bylo to na Křivoklátsku.
Dana Puchalská
Ano,je to krásný kousek naší země. Jižní Čechy jsou moje srdeční záležitost.
Hana Šimková
Mám smůlu. N a rozhlednu bych s tebou nevylezla, protože mám fobii z výšek. Je to škoda. Nechám si o tom jenom vyprávět
Anna Potůčková
I když Vám asi počasí moc nakloněno nebylo, tak na vycházce jste si to patřičně užili. A výhled z rozhledny stál jistě za to. Také bych na takovou vycházku klidně šla s Vámi.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.