Fotoreportáž: Toulání u Hodslavic
FOTO: Anna Čípová

Fotoreportáž: Toulání u Hodslavic

16. 3. 2022

Mezi místa, kam se ráda vracím, patří vodní nádrž Kacabaja a její okolí v blízkosti obce Hodslavice.

Nádrž Kacabaja byla vybudována jako ochrana před záplavami pro nedalekou obec Hodslavice. Vodní plocha je využívaná k rybolovu a jako přírodní koupaliště. Zajímavostí je soutěž nesoucí název O nejlepšího Valašského ptáka, která se koná každé léto.

Jak je uvedeno na Wikipedii, obec Hodslavice s téměř 1700 obyvateli se nachází na úpatí Veřovických vrchů (Moravskoslezské Beskydy) asi 7 km od Nového Jičína. První zmínka o obci je z roku 1411. V roce 1551 zde byl postaven dřevený kostelík svatého Ondřeje, který patří mezi nejstarší svého druhu v ČR. Obec je známá především jako rodiště Františka Palackého (1798-1876). Jeho rodný domek byl upraven jako památník se stálou expozicí o životě a díle slavného hodslavského rodáka.

Ze dvouhodinového toulání v okolí Hodslavic na konci února jsem připravila fotoreportáž. Zvu vás na malou procházku.

Přeji všem barevné a voňavé jaro.

cestování fotografování Tip na výlet
Hodnocení:
(5.2 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Aničko, hezky jsem se s Tebou toulala okolím Hodslavic.
Anna Čípová
Eliško a Jani, děkuji za komentáře.
Jana Šenbergerová
Aničko, díky. V Hodslavicích i u Kacabaje jsem byla se spolužačkou, která tam bydlí. Je tam moc hezky a tvoje snímky to dokazují.
Eliška Murasová
Aničko, připomněla jsem si, díky Tvému článku a parádním fotkám, svoji návštěvu Kacabáji, Hodslavic a okolí. Krasná a zajímavá místa, už se těším na opáčko. O soutěží jsem neslyšela. Souhlasím s Tebou, že světlo umí a dělá divy. A Ty umíš a já se nedivím...
Anna Čípová
Děkuji všem za milé komentáře, Aničko, nejedná se o soutěž ptactva, ale o "ptákovinu". Různé "létající stroje" na lidský pohon startují z rampy a přistávají ve vodě. Hra světla v přírodě je pro mě jako divadlo. Mám ty proměny moc ráda. Ještě jednou děkuji za váš zájem.
Eva Mužíková
Aničko opět krásné fotky s titulky. Název nádrže Kacabaja je zajímavý.
Jitka Hašková
Aničko, děkuji za krásnou procházku. Jsi vynikající pozorovatel hry světla.
Marie Měchurová
Aničko, Tvoje foto reportáž nikdy nezklame. Děkuju za tip na výlet.
Květa Řičánková
Víc jak 25 roků jezdím několikrát do roka okolo, název Kacabaja jsem slyšela, ale že patří zrovna téhle nádrži jsem nevěděla. Opravdu je tam pěkně.
Helena Přibilová
Děkuji za krásnou fotoreportáž z místa, které jsem dosud nenavštívila, ale moc ráda bych se tam v brzké době chtěla podívat.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.