Bože, kdo mě to trestá?
Ilustrační foto: pixabay.com

Bože, kdo mě to trestá?

26. 1. 2022

Chodím nakupovat velmi nerad, ale občas je třeba doplnit zásoby a nelze se tomu jen tak vyhnout. V poslední době slyšíme neustálé hrozby, co se všechno ještě bude zdražovat, a tak po vzoru své manželky, která se už připravila na válku, blackout či na příchod mimozemšťanů, vyrážím i já na nákup strategických potravin a nápojů. Regály ve sklípku se tak utěšeně zaplňují ovesnými vločkami, vínem, kávou a rumem (používám jej do čaje v zimním období).

Od jisté doby v supermarketech po celé Praze velmi trpí má výduť na aortě. Hned, jak si vyzvednu košík, už je vidím! Babku nebo dědka, kteří mně budou ztrpčovat život po celou dobu mého nákupu. I když se jim snažím vyhýbat, jsou všude! Zablokují košíkem nebo tělem místo, kde si chci vybrat zboží, nečekaně do mně rycnou a nezklamou ani ve frontě u pokladny. Když jsou přede mnou, hádají se s pokladní, že podle letáku měla být rajčata ve slevě, a ta jim trpělivě dlouho vysvětluje, že to bylo před týdnem. Když jsou za mnou, netrpělivě mně strkají košíkem do mého pozadí.

O hodně horší je to v létě, když musím jet do Kauflandu v Domažlicích na nákup zeleniny a ovoce, která je v obchodě na Babyloně stejně drahá jako na Islandu. Potkává se tam totiž příbuzenstvo ze všech možných vesniček v okrese a projet jejich "vozovou hradbou" je téměř nemožné. Nejraději se sdružují u regálů s pečivem a teprve na můj dotaz, zda se tady koná členská schůze KSČ, se neochotně přesunují do jiného místa.

Další trápení mě čekají při jízdě vlakem. Z hlavního nádraží odjíždím v kupé zpravidla sám a na Smíchově se ke mně neomylně posadí rodinka s uřvaným dítětem nebo se psem. Jelikož v té době jsou už všechny oddíly obsazené, trpím jako zvíře až do Plzně, kde hodně cestujících vystupuje.

Ptal jsem se svého "Anděla strážného", co to má znamenat? On však zarytě mlčí, a tak ve mně postupně klíčí podezření, že na mě tam nahoře žalovala nějaká zhrzená milenka, která už je pár let na "PRAVDĚ BOŽÍ". Ráno, když se po probuzení dlouho povaluji ve své posteli, se v duchu probírám svým životem v mládí a po hříchu zjišťuji, že jsem se často choval k dívkám jako mizera. Může za to moje první láska ze Srní na Šumavě, která mně najednou napsala, že má ráda nějakého "Haryho" z Prahy. Od té doby jsem byl dlouho na dívky zlý a ten trest si asi zasloužím. Jak rád bych všechny dodatečně poprosil o odpuštění, ale není to bohužel možné. Už se pár let kácí i v našem lese a já dostávám samé špatné zprávy!

 

 

 

 

můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 24 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Václav Soukup
Moc hezký komentář paní Evo !
Eva Kopecká
Nevím, zda překážím, občas se s vozíkem někde zaseknu ne vlastní vinou. Řekněme pro překážku v silničním provozu. Přede mnou zboží, za mnou další nakupující a je to hned. Nelze ani dopředu, ani dozadu. Nicméně jsem už několikrát jezdila v cizím košíkem. Jednou ho i vyndávala u kasy. Majitelka v mém věku bystře chňapla můj vozík a tradá za mnou. Leč bohudík pro mě se těšila zbytečně. Na placení totiž nedošlo. Že se lidi ve frontě bavili, to si pište. Byli vesměs mladší. No bože. Pomyslela jsem si. Taky se dočkáte....
Marie Faldynová
U nás žádný řetězec nemáme, tlačenice taky ne, slev využívám, ale pro velkou rodinu už nevařím. Takže na nich tak moc nevisím. Jsem ráda, že je co a za co nakupovat.
Antonín Nebuželský
Doporučuji například Globus nebo třeba Tesco. Používám skener, objedu v klidu, co potřebuju. U kasy stát nemusím, celkem pohoda. Tyhle malý krámy jako kaufland co lidl mají možná levněji, ale tohle neřeším. Nakupuji rád.
Marie Měchurová
Dnes jsem debatovala s kamarádkou v Penny. Potom jsem si vzpomněla na Váš článek a rychle se posunula dál. Trefné, ze života.
Eva Mužíková
Ach ty nákupní vozíky. Nejen že ten svůj občas v Kauflandu hledám, mnohdy dost dlouho. No a ne jednou se mi stalo, že jsem své zboží vložila do koše někomu jinému a naopak, i do mého si někdo občas něco odloží. Ale to se mi stává většinou když mám koš skoro prázdný. I já se občas " zaseknu " u nějakého zboží, většinou nemám brýle tak na záruční dobu čučím a čučím, vozíkem blokuji přístup ostatním. Ale snažím se, nedělám to záměrně. Zatím mne, starou bábu, nikdo nepokáral:: )))))
Libuše Křapová
Václave, dnes jsem si na vás vzpomněla. Jezdíme nakupovat jednou týdně do Kauflandu, vyšlo nám to na dnešek. Napřed jsem musela já jednoho mladíka upozornit, aby mi umožnil projet uličkou (vozík napříč) , pak slečna u pokladny před námi platila hodinkami a moc jí to nešlo, platbu několikrát opakovala. Starší pán za námi nevrle manželce vysvětloval, proč se to zaseklo. Mně osobně se zase (dnes ne) několikrát stalo, že jsem při placení kartou použila jiný PIN, no a? Tak jsem ho opakovala a bylo to. A co si lidičkové ve frontě za mnou mysleli se mne nedotýkalo :-) A vtě chuličkách o uvolnění cesty žádám docel často, pokaždé nejméně jedenkrát za nákup. Ale za boha si teď nevzpomenu, jestli to byli starší nebo mladší lidé. prostě lidé. Navíc vím, že se mi to občas podaří také. Ale váš článek mne pobavil, s nadsázkou a humorem je život veselejší :-)
Alena Velková
Celkem chápu, jak to myslíte...dost jste mě rozesmál...já šílím, když v úzké uličce jde manželský pár - jedno jakého věku. Paní rozhoduje, co se bude nakupovat a pá trpně visí na košíku :-))
Václav Soukup
Takové množství komentářů jsem opravdu nečekal a děkuji za ně. Moje chyba byla, že jsem nepopsal malý supermarket u st.metra Budějovická. Situace je v něm diametrálně odlišná od velkých supermarketů v okolí, které poskytují dostatek prostoru pro nákup. Kdybych napsal, že všichni nakupující se v tom oblíbeném Lidlu chovají vzorně, jsou ohleduplní vůči ostatním atd., byla by to " velká nuda " a hlavně lež ! Slibuji všem mým příznivcům i kritikům, že zůstanu nadále " svůj " a budu se snažit je pobavit. Jinak to ani neumím !
Jarmila Komberec Jakubcová
Také jsem se pobavila, kdo chodí občas nakupovat se nevyhne různým podobným zážitkům

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.