Stromem roku 2021 je Zpívající lípa
Zpívající lípa. Vítěz ankety Strom roku 2021. FOTO: stromroku.cz

Stromem roku 2021 je Zpívající lípa

25. 9. 2021

Vítězem 20. ročníku ankety Strom roku se stala Zpívající lípa, která postoupila do evropského klání. V konkurenci 15 dalších států se bude snažit získat přízeň hlasujících z celé Evropy na jaře roku 2022. 

Ve 20. ročníku populární ankety Strom roku pořádané Nadací Partnerství zvítězila Zpívající lípa z obce Telecí na Svitavsku. Od veřejnosti dostala 2 635 hlasů. Druhé místo obsadil strom s přízviskem Dubisko valašisko tvrdé z Kozlovic na Frýdecko-Místecku se ziskem 1 783 hlasů. Bronz slaví v Brně, kdy uspěl Smrk ztepilý na ulici Ramešova díky podpoře 944 hlasů.

 

07_dubisko_029_result.jpg

                                                                                        Dubisko valašisko. FOTO: stromroku.cz

09_Remesova_057w_result.jpg

                                                                                    Bronzový smrk ztepilý. FOTO: stromroku.cz

 

Ve zpoplatněném hlasování lidé poslali celkem 7 256 hlasů. Díky tomu se podařilo vybrat bezmála čtvrt milionu korun, který Nadace Partnerství rozdělí jako grant mezi letošní finalisty a Stromy hrdiny.

Anketou Strom roku chce Nadace Partnerství podpořit aktivní lidi v péči o stromy v jejich okolí a představit veřejnosti zajímavé stromy s jejich příběhy.

Už nyní můžete do ankety Strom roku 2022 přihlásit strom ze svého okolí. Dvanáct nejzajímavějších finalistů bude soutěžit o titul Strom roku v letním online hlasování. Nejpopulárnější strom navíc postoupí do celoevropského kola. Uzávěrka přihlášek je 22. dubna 2022. Více informací najdete na www.stromroku.cz.

 

Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(5.1 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Krásná.
Hana Rypáčková
Právem vyhrála..
Blanka Lazarová
Prošvihla jsem hlasování, ale této lípě jsem věřila. Nedávno jsem ji byla obhlídnout. Je úžasná.
Anna Potůčková
Jen více podobných soutěží pro přírodu. Je třeba ji i něco dát a nejen brát. Určitě takové projekty mají smysl a moc gratuluji Zpívající lípě!
Dana Puchalská
Je to nádherný strom . S velikým zájmem jsem sledovala reportáž v televizi
Daniela Řeřichová
Byl to můj favorit; je to smysluplný projekt, který oslovuje mnoho lidí.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.