Chtěla bych

Chtěla bych

12. 12. 2012

Vždycky nežijeme
tak, jak bychom chtěli,
touhy zakryjeme,
nejsme příliš smělí.

Chtěla bych mít stále
pár svých velkých přání,
doufat pevně dále,
že mě osud chrání.

Chtěla bych mít s tebou
kus společné chůze,
zůstat ale sebou,
poklonit se Múze.

Chtěla bych říct chytře:
Neznám cestu, veď mě,
a pak k tobě bystře
přitulit se ve tmě.

Chtěla bych mít muže,
který ženu brání,
bez ní je mu hůře,
schází milování.

Chtěla bych..., už mlčím,
konec zpovídání,
citům neporučím,
neznám však tvá přání.                      

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Možná jsem toho kdysi chtěla víc, dnes už mám všechno, nechci nic.
Olga Štolbová
Mít pár přání je vždycky dobré,aspoň se potom snažíme si je splnit a někdy to dá hodně práce.
Jitka Chodorová
To se Zuzko neomlouvej,mně to vůbec nevadí,naopak nás to utvrzuje,že naše myšlenkové pochody jsou často stejné,teda myslím,co se týká názvů,však víš.Tak hezký večer.
Zuzana Pivcová
Jituš, to se omlouvám, zkraje jsem vždy kontrolovala názvy od Niny a někdy jsem zvolila římskou dvojku, např. Rozchod II. Teď už, jak toho mám moc, jsem to neuhlídala. Přiznám se, že jsem hledala, jestli nemáš báseň Žena a muž. Toto mi uniklo.
Jarmila Peerová
Všichni něco chceme a po něčem toužíme.Někdy se nám to splní,jindy to zůstane jen snem...napsala jste to jako vždy moc pěkně,tak díky a ať se Vám přání i touhy plní...
Jitka Chodorová
S básní se plně ztotožňuji,jen bych to tak pěkně neuměla napsat Zuzko,ale jako tvůj myšlenkový Blíženec musím připomenout,že báseň s úplně stejným názvem už mám na profilu,opět se to naše "blíženectví" potvrdilo,díky.
Jiří Libánský
Báseň je opět něčím zajímavá, V tomto případě je to neobvyklý rytmus a melodika. Ale ani text není bezobsahový.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...