Letní mňamka - rychlovky
Fota: Dana Kolářová

Letní mňamka - rychlovky

29. 7. 2021

Léto, slunce grilování. Co si budeme povídat. Maso je maso. Ale mňamka z jiného ranku neuškodí, ba naopak potěší. Prostě bez chuťovek na „zobání“ se neobejdeme ani při grilování. Rychlovky, které stihneme i při nečekané návštěvě.

Tyčinky aneb listové těsto

Ingredience
listové těsto (balíček se dvěma kusy)
vajíčko na potření
hrubá sůl, kmín

Postup
Oba kusy rozválíme na obdélníky a poté rozkrojíme na půlku. Posypeme kmínem a solí, nakrájíme 1,5 cm proužky a přeneseme na plech. A je to mňamka.

silvestr

Tip na něco malého k večeři když se vám nechce strávit krásný letní večer složitým vařením.

Sýrová rychlovka.

Ingredience
2 rohlíky
120g tučného sýra
máslo
rajčata
kousek kapie
petrželka

Postup
Na kolečka nakrájené rohlíky položíme na silně vymaštěný plech a opečeme v hodně vyhřáté troubě. Potom je obrátíme, potřeme máslem, poklademe malými čtverečky sýra. Ozdobíme nudličkami kapie, rajčetem, petrželkou. A je to mňamka.
Dobrou chuť.

dary přírody


Recept na odměnu

Dopřejte si osvěžení ovocem nebo zmrzlinou. Dobroty patřící k létu zcela neodmyslitelně a téměř bezpracně. Stačí dojít do obchodu.
Dobrou chuť

chuťovky   ovoce

zmrzlinka

Léto budiž pochváleno

recepty
Hodnocení:
(5.1 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Sice už léto není, ale mlsat můžeme dál.
Eva Mužíková
Danuš, Ty jsi mne tedy namlsala..
Dana Kolářová
Díky za komentíky. Z těchto receptů mám nejraději ovoce a zmrzlinu. :-)
Marie Doušová
Všechno je krásné,jedlé a k létu se hodí. Dík....
Eva Braunová
Mám to všechno také moc ráda,ale kdyby mi to také někdo občas připravil.A ještě dobré červené nebo bílé suché víno.
Alena Tollarová
Tyčinky z listového těsta také ráda peču. Dobré jsou i posypané grilovacím kořením.
Dana Puchalská
Mňam.
Jana Šenbergerová
Sliny se mi sbíhají, i když mám po obědě. A to ani negrilujeme, ani víno nepopíjíme.
Anna Potůčková
Jednohubky mám ráda a je jedno z jakých surovin jsou, zda je tam více sýru, uzenin či zeleniny. Dají se na ně použít různé pomazánky

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.