Dobrodruh na cestách 6. Kolmo do Jelsy
Vanda a já

Dobrodruh na cestách 6. Kolmo do Jelsy

19. 7. 2021

Ráno zataženo a tím pádem velice příznivo pro cyklovýlet do Jelsy. Do batůžku nějaké pití a můžeme vyrazit. V centru vesničky jsme na kole za minutu, to už jsem psala. Na mostě mírné stoupání nezvládnu, zabrzdím...a spadnu.

img-3170-2.jpg

Kdo chtěl vidět Helenku na kole, může ji teď vidět pod kolem. Od dětství se při každém pádu směju, co směju, řehtám! A tak tam sedím na mostě, kolemjdoucí mi chtějí pomáhat a já se jen směju na celou Vrbosku. Vylekaná Vanda se mě ptá, co mě bolí, jestli jsem si něco nezlomila. Ne, nezlomila. Jedeme. Po nějaké chvilce jízdy si všimnu, že krvácím. Zastavíme a kontrolujeme ruku. 

img-3212-1.jpg

Ale je to jen odřenina, ruka nebolí a je funkční, řídítka udržím, jedeme dál.

Jedna z cest do Jelsy vede pěkně kolem pobřeží, žádné velké stoupáky, jede se dobře. 

Dojely jsme k hotelu Fontána a tam mi Vanda přinese z recepce desinfekci a ošetřuje mne, protože ruka stále trochu krvácí. 

img-3188.jpg

Raněné zvířátko má ovázanou pacičku. Ale už se zvedám a fotím pěkný hotel. 

img-8989.jpg

Pokračujeme do městečka, vítá nás přístav

img-8991.jpg

Obloha už se trhá a začíná horko. Pohled do vinotéky ve dvorku domu.

img-9011.jpg

Projdeme se městečkem, nafotím pár fotek, dáme si zmrzku a jedeme zpět.

img-8999.jpg

 Ve Vrbosce se mi zalíbily tyto malé prodavačky vlastnoručně ulovených suvenýrů

img-9014.jpg

 Vandě přišla zpráva od syna-pilota, že poletí nad Vrboskou. Vyběhly jsme do druhého patra na terasu a mávaly o sto šest. Ještě jsem stačila cvaknout i letadlo, je to ta malá muška v mraku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soutěž: Aktivní léto 2021
Hodnocení:
(4.9 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
VANDA Blaškovič
Soňo, nad Helenou stála sv. Tereza, je na úvodním fotu myslím o Vrbosce...fakt musím říci, že jsem šťastná, že je Helča v pořádku doma!...:)
Soňa Prachfeldová
Helenko, ty jsi fakt holka do nepohody a tvůj anděl má s tebou dost práce. Plno dojmů a krásy dékuji za sdílení.
Martina Růžičková
Hezký výlet až na ten karambol na začátku. Ještě, že to skončilo jen odřeninou. Obdivuji tu reakci plnou smíchu :-).
Alena Vávrová
Opět moc pěkné fotky, až na ten silniční (či mostní) lišej. Já už jsem se dlouho nevymázla, asi proto, že na kole už tolik nejezdím.
Jarmila Komberec Jakubcová
Helenko kolik je to km? Moji známí byli v Jelse před léty na dovolené a typují to z Vrbosky cca 5km podél pobřeží. Také jezdili na kolách. Tady je počasí jen málo slunečné, to u Vás je asi slunce více. Opatruj se.
Anna Potůčková
Ruka teda moc dobře na pohled nevypadá, za to na vychechtanou tvář je pohled skvělý! Tak at se brzy modřiny ztratí!
Jana Šenbergerová
Heli, pod kolem se asi směješ víc, než by ses smála na kole. Tebe už znám, tak si raději prohlédnu pěkné fotografie z Vandina druhého domova. Ty se ti rozhodně povedly víc než jízda na kole, kterou sis nechala potvrdit "silničním razítkem".
Zuzana Pivcová
Helenko, to jsou zážitky, ale já nemůžu nic hodnotit, když sama na kole nejezdím. Vzpomínám, že kdysi tu Mirek H. psal o své dovolené v Bechyni, během níž měl docela ošklivý pád z kola u mostu Bechyňská duha.
VANDA Blaškovič
Výlet do Jelsy kolmo by se mi líbil, ovšem kdyby tam nebyl ten pád. Já ti říkala, Helčo, dávej pozor! A ty tohle!!! No, konec dobrý, všechno dobrý...
Jaroslava Handlová
Helí, Tobě není pomoci. Aktivní za každou cenu. Ale když Ti úsměv nezmizel, tak snad bude ruka zase brzy v pořádku (ještě dřív, než se vrátíš domů). Opět hezký výběr snímků.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.