Znáte známé osobnosti?
Foto: Jana Šenbergerová

Znáte známé osobnosti?

8. 7. 2021

V pondělí odpoledne jsme si vyšli na oblíbenou procházku k sanatoriu Edel. Kromě vůně rozkvetlých lip a neskutečně krásného zpěvu ptáků jsme zažili zcela nečekané setkání.

Nechtěli jsme neobvyklou dvojici rušit, proto jsem ji vyfotila zezadu.

Poznáte muže, který nás zaujal? Nejen v uměleckých kruzích je uznávaným odborníkem na "obyčejný život ve všech jeho podobách", dobře ho znají i ti, jejichž životu své dílo zasvětil. Má na kontě nespočet výstav u nás i v zahraničí, ale také knižních publikací a také studentů, s nimiž se rád dělí o své poznatky ve svém uměleckém oboru.

Pokud ještě nevíte, o koho jde, mohu prozradit, že jeho jméno bývá často spojováno s jedním hradem na Moravě.

Fotohádanka osobnosti
Hodnocení:
(4.4 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Jano, jsem ráda, že jsem to uhádla, dalo mi to ale zabrat. :-)
Jana Šenbergerová
Děkuji, že jste to neprozradily a daly šanci lámat si hlavu i ostatním. Rozhodně jsem neměla v úmyslu někoho zkoušet jako ve škole, ale napadlo mě, že by to byla dobrá fotohádanka. Jak bylo naznačeno, jde o českého dokumentárního fotografa pana Jindřicha Štreita a tím moravským hradem je Sovinec. Eleno, byla jsem si jistá, že ty to budeš vědět a vůbec se nedivím, že ho mnozí neznají. Nikdo nemůže vědět všechno, ani znát všechny. Na hádanku kliklo přes 630 čtenářů a já děkuji všem, kteří mi o tom dali vědět. Těm, které pobavila, i těm které nebavila. Paní, která ho doprovázela, také neznám.
Irena Drob
Je to poprvé, kdy mám poznat člověka z pohledu zezadu a přece jsem ho myslím poznala - pána, paní ne.
Libuše Křapová
Já taky nevím :-) Doufám, že nám to Jana nakonec prozradí :-)
Elena Valeriánová
Je to jen hra a já Janě děkuji.
Danka Rotyková
Připadám si opět jako ve škole, když jsem se nepřipravovala. Už jsem si myslela, že ten pocit nezažiju.
Zuzana Pivcová
Pokud někdo věděl, tak já určitě ne, takže teď jsem jako kulturní barbar. Ale ráda se to dozvím.
Anna Potůčková
Také kapnu božskou ta zní že vůbec netuším o koho jde - tedy zatím, mám o čem přemýšlet
Marie Měchurová
Přiznám se, že nevím.
Naděžda Špásová
Hledala jsem a našla a dokonce ho zná i Petr, dělal mu tady v Ústí před lety výstavu, jen jsem řekla jméno, hned si vzpomněl. 3x hurá

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.