Hledej, hledej, hadači
Pavel Kopřiva

Hledej, hledej, hadači

4. 6. 2021

Marcela mě svými květinovými hádankami inspirovala k podobné činnosti. Nabízím vám stejné luštění na trochu jiné téma. O jaké jde, najdete na úvodní fotografii. Za brankou je vidět zadní trakt zámku Nové Hrady. A kdo neví, tomu jistě první věta napoví.

1. Chtěli byste mít doma na obraze Lenina?
2. Pan Kemr Kevina nepoznal.
3. Náš Petr želatinové zákusky nemá rád.
4. Věnovali jsme pozornost každé stránce Lermontovova díla.
5. Maruško, právě se vrátil tatínek z práce, můžeme večeřet.
6. Za sekačkou zůstává pažit kapánek kratší než při sečení kosou.
7. Po práci chlapci bulka s medem nestačila.
8. Na podzim je okap ustavičně plný listí.
9. Všem utrmáceným výletníkům se v Praze líbilo.
10. Hereččiny dlouhé vlasy dobře paruka schovala.
11. O prázdninách spolu navštívíme Lounsko v severních Čechách.
12. V oku reka se zaleskla dlouho potlačovaná slza.
13. Pohledný chlapec u kina čekal na svou milou.
14. Co se děje, příteli, lekáš mě svou vážnou tváří.
15. Koupila si Luisa látku na plesové šaty?
16. Do divadla je vhodný takový účes, ne k pobytu u moře.
17. Nechovej se ke mně tak příkře, nebo odejdu.
18. V ZOO jsme obdivovali obrovského chřestýše.

Přeji příjemnou zábavu.

Fotohádanky
Hodnocení:
(4.9 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Měchurová
Zase mi tam skočili jen 4 hvězdičky. Omlouvám se.
Jaroslav Kolín
Pane Mračku, máte recht a nedejte se. Já v Praze bojuji se svými vnuky, pořád říkají "okno" místo "vokno" a "Hradčany" místo "Račana". :-D
Jana Šenbergerová
I když vidím, že jste všechno vyřešili, a já včera zapomněla, co jsem slíbila, tady je řešení: 1. mrkev, 2. petržel, 3. ředkev, 4. celer, 5. kopr, 6. pažitka, 7. cibulka, 8. kapusta, 9. zelí, 10. řepa, 11. meloun, 12. okurek (moravsky), ogórka (po našem), 13. cukina, 14. lilek, 15. salát, 16. česnek, 17. křen, 18. chřest. Děkuji všem, kteří mé snažení ocenili tím, že se zúčastnili. :-)
Rostislav Mraček
My, Moravané, máme ten okurek, mnohde oharek, jakož i ten Olomouc, ten Kroměříž a nenecháme si to brát!
Jitka Hašková
Hledala jsem až dnes ráno a našla vše.
Jana Šenbergerová
Hezky jste to s okurkou vyřešil. Mohu si ji zařadit do svého "jídelníčku"?
Dana Puchalská
Vše jsem našla.
Jaroslav Kolín
Ráno kur kamsi letí. Může to být i bělokur nebo stepokur. To nebyla kritika, mně se ten okurek líbil. :-)
Jana Šenbergerová
Zdravím všechny, kteří se zúčastnili a děkuji těm, kteří připojili příspěvek do diskuze. Pane Jaroslave, k nespisovnému tvaru jsem se uchýlila, protože jsem se spisovnou okurkou nemohla hnout, ať jsem se sebevíc snažila, ale nechtěla jsem ji vynechat, protože patří k mým oblíbeným. Zuzko, Marcelu zdravím a přeji, ať ji luštění baví stejně jako mě to její. Odhalovat budu až zítra, pokud to někdo neudělá dřív. :-)
Jana Šenbergerová
Zdravím všechny, kteří se zúčastnili a děkuji těm, kteří připojili příspěvek do diskuze. Pane Jaroslave, k nespisovnému tvaru jsem se uchýlila, protože jsem se spisovnou okurkou nemohla hnout, ať jsem se sebevíc snažila, ale nechtěla jsem ji vynechat, protože patří k mým oblíbeným. Zuzko, Marcelu zdravím a přeji, ať ji luštění baví stejně jako mě to její. Odhalovat budu až zítra, pokud to někdo neudělá dřív. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.