Déšť léčivý
Ilustrační foto: pixabay.com

Déšť léčivý

15. 5. 2021

Prší

 déšť smývá naše touhy

Prší

 plní se všechny strouhy

Ten déšť je léčivý

i když slunci brání

v rozletu jarního  odevzdání.

Zas jdeme ulicí

ruku v ruce

vzpomínky

tak trochu po záruce

A déšť nám tiše smáčí vlasy

pocit v srdci zaručí nám

blýskání na lepší časy.

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Chodorová
Děkuji Soně i Marii D. za jejich komentáře.
Marie Doušová
Prší,prší krásně a nutí nás to skládat básně.....Moc hezká báseň . Dík....
Soňa Prachfeldová
Krásné, uklidňující
Jitka Chodorová
Děkuji všem za milé komentáře, já bych opravdu tuto báseň považovala za optimistickou, jen bych chtěla mimořádně poděkovat Eleně za její komentář, až jsem se začervenala nad jejím textem. Děkuji ale úplně všem.
Jan Zelenka
Já z tvé básně, Jitko, vnímám optimismus. I štěstí někdy zaprší.
Irena Mertová
Hezké, klidné, plné naděje. Škoda, že je reklama umístěná přímo uprostřed veršů...
Dana Puchalská
Prší občas víc než krásně,proto Jitka skládá básně..... A moc hezké.
Anna Potůčková
Doufejme, že ten déšt opravdu zažene to špatné, spláchne to do vodních toků a zanechá po sobě opravdu ty lepší časy. Moc hezky vyjádřeno v básni, co bychom si moc všichni přáli
Elena Valeriánová
Připadá mi, že tvoje báseň je plná toho deště, co plní strouhy a smývá touhy. co přináší naději. Ano i nás se týkají vzpomínky tak trochu po záruce. Hezké, moc hezké básnění. Vždy mám pocit, že ti to jde, tak nějak samo, bez námahy. Jsi prostě múzou políbená.
Pavel Kopřiva
Pro mě jsou to tekuté krystaly v podobě kapek. Tvůj déšť je nejen léčivý, ale i krásně vyjádřený básní.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.