Můj vzor: Maminka
Foto: autorka

Můj vzor: Maminka

3. 2. 2021

Nevím proč jsem si vybrala zrovna soutěž "Můj vzor", když mám pocit, že jsem žádný vzor v mládí neměla. Vždy jsem si byla vlastním vzorem. Chtěla jsem být pravdomluvná, spolehlivá, obětavá, krásná a pomáhat lidem, kteří to budou potřebovat. To jsem dělala už od dětství.

Jako malá jsem se snažila pomáhat sousedům: třeba tím, že jsem si udělala maltu z bláta a snažila jsem se jim opravit dům, který byl oprýskaný. Jak to dopadlo - byla jsem bita od tatínka a místo vděku jsem vždy sklidila nepochopení. A tak to bylo vždy.

Nyní, když už jsem v seniorském věku, si vzpomínám hodně na svoji maminku a chtěla bych umět odcházet z tohoto světa jako ona. Byla skromná, smířená s osudem a do posledního jejího dne nás všechny milovala a dodávala nám sílu k životu.

Ano, nyní je mojím vzorem vlastní maminka, která celý život žila pro svoje děti, které milovala až do konce života.

Maminko, dík.Posílám Ti tam nahoru Tvoji oblíbenou Pivoňku.

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Divišová
Krásné. Taky jsem měla takovou maminku.
Eva Mužíková
Krásné vyznání. Méně slov řekne mnohdy mnohem více.
Marie Novotná
Moc hezky napsané.
Zuzana Pivcová
Vážím si každého, kdo považuje za svůj vzor i po letech svou matku. Díky.
Daniela Řeřichová
Děkuji za upřímné vyznání. Maminky jsou v našem srdci napořád. Dokážou nám odpustit to, co jiní ne.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.