Lednová porce hádanek
autorka

Lednová porce hádanek

29. 1. 2021

Pro zájemce jsem připravila několik hádanek.

 

1. Které číslo na úvodním obrázku se skrývá pod červeným otazníkem?

2. Vhoďte do skleněné láhve minci, hrdlo láhve utěsněte zátkou. Jak můžete dostat ven minci, aniž byste vytáhli zátku a láhev zůstala neporušená?

3. Pokud to máte, chcete to sdílet. Jakmile to sdílíte, tak to už nemáte. Co to je?

4. Co musíte nejdřív rozbít, abyste to mohli použít?

5. Co jde nahoru a nikdy dolů?

6. Co může jít nahoru i sestoupit dolů bez pohybu?

 

Doporučení: Nezveřejňujte svá řešení do komentářů hned, stačí naznačit, jak moc jste byli úspěšní.

Správné řešení bude oficiálně zveřejněno až následující den.  

Příjemné luštění!

 

Zdroje hádanek:

www.mariasplace.com

www.forbes.com

instagram, gamepicnic

zábava
Hodnocení:
(4.9 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ludmila Černá
Až na dvojku jsem to snad vyřešila. Snad. Už se těším na správné řešení.
Věra Ježková
Na něco jsem snad přišla. Díky.
Soňa Prachfeldová
Moc mi to nešlo.
Jana Šenbergerová
1. jsem řešila takto: 3x8=24:6=4. Tento postup platí u všech kruhů. 2. jsem nevykoumala. :-) 3. Tady mě napadlo jídlo. 4. ořechy - jím je často a většinu z nich musím rozbít. 5. Rtuť v teploměru se bez pomoci zpět nedostane. 6. Ceny
Vladislava Dejmková
Paní Jano, děkuji za přiblížení vašeho pohledu - i vaše řešení jsou možná, takže jaký neúspěch. Jde o to se zamyslet trochu jinak a nad něčím jiným než normálně. Je to taková hra s myšlením a ta se vám podařila. I kokosový ořech se musí rozbít před použitím, ale u nás to není až tak běžná surovina.
Jana Kollinová
Paní Vladislavo, děkuji za nabídku naplnit "coronaobdobí" něčím zajímavým. Příliš jsem v testu neuspěla a tak nabídnu svá řešení. 1. Zvolila jsem čtyřku, protože součtu čísel v jednotlivých kvadrantech kruhu byl vždy o 3 vyšší. 2. Pokud nedokážeme získat obsah láhve tím, že použijeme vývrtku, korek se třeba rozdrtí, musíme vtlačit zbytek korkové zátky do láhve, to už dělali naši prarodiče. 3. Sdílím smutek, popovídám si a potom ho již nemám. 4. Příliš jsem nepřemýšlela a tak jsem rozbila kokosový ořech. :-) 5. Věk je moje trefa do černého. 6. Zvolila jsem hudební tón, zvuk. Klesá i stoupá, ale popravdě je něčím aktivován. Což platí i pro teplotu. :-)
Dana Puchalská
Nechám to na jindy.
Vladislava Dejmková
Řešení: 1. číslo 4 2. zátku zastrčíme dovnitř (nesměla se jen vytáhnout) 3. tajemství 4. vejce 5. věk 6. teplota
Jana Kollinová
Příjemné rozptýlení. :-) Odpověděla jsem na všechny otázky a jsem zvědavá nakolik správně.
Zuzana Pivcová
Tentokrát na to nemám energii, bohužel.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...