Nový rok začíná dobrým skutkem
Foto: autorka

Nový rok začíná dobrým skutkem

2. 1. 2021

 

„Mami, požádala mě jedna paní o nepotřebné stolní kalendáře pro jednoho chlapečka. Ty máš spoustu známých a přátel, nemohli byste také pomoci“???,řekla mi onehdy dcerka, když k nám na pár dnů přijela na návštěvu.

Pomoci?? Pochopitelně. Mé heslo je známé. „Když můžu, tak pomůžu. Když nemůžu, tak mlčím! „

Nic moc jsme k tomu nevěděly. Takže jsme se doptaly a zbytek pomohl i strýček Google.

Dovoluji si zde napsat malý výcuc…

V lednu vydalo Splněné dětské přání životní příběh o Adamovi, kterému lékaři určili diagnózu autismus. Článek o chlapci, který by se rád stál hasičem a sbírá stolní kalendáře, zaujal i Splněné dětské přání. Z toho důvodu jsme se rozhodly mamince pomoct a vyhlásily sbírku kalendářů, do které se zapojili jednotlivci, školky, školy i firmy z celé České republiky.

Sbírková akce byla spuštěna. Nikdo z nás však nečekal, že bude mít tak velký ohlas. Nakonec se zapojili lidé z různých končin naší země. Po celou dobu rodině chodily domů zásilky a velké balíky kalendářů. Společně s kalendáři dostával Adámek také spoustu dopisy a dárečků.

Jak Adámek reagoval, když vám najednou začalo chodit domů poštou tolik kalendářů?

Byl nadšený a vždycky už netrpělivě čekal, až u nás doma zazvoní pošťák.  Na balíčkách bylo napsané jeho jméno, já jsem mu balíčky musela otevřít a Áďa si věci vyndal a třídil.

Který dárek mu udělal největší radost?

Největší radost mu udělalo vše, co lidičky poslali, ale hlavně kalendáře z roku 2014 nebo 2020 a hasičská helma

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 

….. Na jiných stránkách jsem se dočetla. že Adámek dokáže k určitému datu přiřadit i patřičný den. –až do roku 2022.

 A toto mě opravdu zaujalo. Chlapeček má možnost mít z něčeho obrovskou radost a také si bystřit paměť.

Tak jsem si řekla, že když je konec roku, oslovím všechny, kteří mohu.

Starý kalendář, pokud je nesbíráte, vám je prakticky k ničemu. Takže, než ho hodit do popelnice, bylo by možná dobré ho dát pro dobrou věc.

Na předání se určitě nějak můžeme domluvit. A pokud máte cestu do Prahy, můžete navštívit redakci. Honza mi vyšel vstříc, a poku dáte v pondělky či středy dopoledne kalendáře do redakce, , určitě mi je schová.

 

Moc vám všem děkuji – ne za sebe ,ale za radostný úsměv jednoho zcela cizího chlapečka.

 

 

 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.2 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Práglová
Děkuji všem, kteří věnovali kalendáře!!!
Hana Práglová
Lidičky, jste skvělí!Tento týden se redakce stěhuje do jiného patra.Příští týden prý už budou plně k dispozici
Olga Štolbová
Jeden stolní kalendář z právě uplynulého roku mohu přinést do redakce ve středu 6.1. dopoledne. Hodí se ? ♥
Zuzana Pivcová
Několik stolních kalendářů mám od Marcely, i když tam má také semtam nějaké poznámky, snad nebudou vadit. Jsou to samé kočky.
Soňa Prachfeldová
Hanko, zeptám se u nás na radnici, jsi jednička.
Dana Puchalská
Je to zajímavá akce. Ale bohužel nemohu přispět. Žádný prázdný kalendář doma nemám.
Anna Potůčková
Doma se podívá, zda mám nějaké kalendáře nějak nepočmárané a pokud by byl nějaký méně popsaný, klidně pošlu do redakce.
Naděžda Špásová
Hanko, je mi líto, ale moje kalendáře jsou tak počmárané, že by klučíkovi k ničemu nebyly, ale máš můj obdiv v tom, co děláš. :-)
ivana kosťunová
Poprvé lituji, že tak důsledně staré kalendáře dávám do sběru. Mám ale některé nástěnné,obrázkové. Ale to asi nebude ono.
Zuzana Pivcová
Mám autistického malého souseda - 7letého chlapce, který má o 2 roky staršího bezproblémového brášku. Autismus zde tím pádem nepřímo a s maximální ohleduplností každodenně potkávám. Některé starší stolní kalendáře tu mít budu, ale takový Cibulkův kalendář pro pamětníky asi pro chlapce nebude to pravé. Uvidíme. Díky, Hanko, za aktivitu.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.