Pouštím tě k vodě

Pouštím tě k vodě

20. 11. 2012

Nechci být stále rozladěná,
nechci mít smutek jako stav,
jenž symbolem je tvého jména,
tak říkám prostě k vodě plav.

Dost již výmluv, dost již lhaní,
dost již slz a naříkání.

Myslel jsi, že jsem husa hloupá,
která na všechno naletí,
rozmary snáší na slovo skoupá,
přesto bys měl však věděti.

K přiznání stačí - byla to láska,
kterou jsem s tebou prožila,
odpověď žádá jenom otázka,
proč nám tak brzy skončila.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdeněk Horenský
Text byl původně napsaný pro zpěvačku Leonu Černou, těch převtělených je více...
Jiří Libánský
Pan Heron se zařadil do hlavního proudu zdejší poezie? Podle toho, jak se Vám to povedlo, možná jste nalezl svou parketu. :-)
Olga Štolbová
Báseň se mi líbí,také jsem čekala ženské jméno. Celý život jsem přesvědčená,že chlapi prožívají lásku jinak,možná jste, Zdeňku,zakuklená ženská.
Zuzana Pivcová
Tak to koukám. Podle začátku jsem marně hádala, od koho to je, ale na Vás bych nevsadila! Převtělit se do ženské duše není jednoduché. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...