Je čas na hádanky - věžní hodiny
Ilustrační foto :pixabay. com

Je čas na hádanky - věžní hodiny

22. 3. 2020

V malé vesnici kdesi v horách mají na kostelní věži hodiny, které odbíjejí každou celou hodinu právě tolikrát, kolik je hodin. Každou půlhodinu pak cinknou jen jednou, ve čtvrt a tři čtvrtě nedělají nic.

Když se místní farář v noci vzbudí a nechce se mu vstávat z postele, jak dlouho bude muset v NEJDELŠÍM případě čekat, než se dozví, kolik je hodin? Samozřejmě jediným zdrojem informací je pro něj pouze to odbíjení hodin, nemá k dispozici žádné hodiny, mobil či jinou časomíru. A na věž s hodinami z postele nevidí. 

Čas maximální doby čekání zaokrouhlete na celé minuty. 

Odpověď bude odtajněna následující den po zveřejnění hádanky. 

Fotohádanky
Hodnocení:
(4.6 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Vladislava Dejmková
Vysvětlení pro hloubavé: Nejdelší doba by byla 89 minut. Tedy jedna hodina a dvacet devět minut. Většinou by stačilo 59 minut, problém ale je v jedné hodině ranní, kdy hodiny zvoní jednou stejně jako každou půl hodinu. pokud by se farář vzbudil minutu po půlnoci, první cinknutí by značilo půl jedné, druhé jednu ráno a teprve třetí půl druhé. A jelikož tato situace (tři cinknutí po půl hodině) může nastat jen jednou, je jasné, kolik je hodin. S největší pravděbodoností se člověk probudí spíš k ránu, takže se tolik nenačeká.
Marta Pišanová
Luisino údolí ,Dolní dvůr u Vrchlabí, naše tydenní dovolená u lesa,mám i video nahrávku s odbíjením hodin ....bylo tam hezky
Zuzana Pivcová
No, je fakt, že kdyby slyšel po probuzení za chvíli bít půlhodinu, mohl by si myslet, že je to celá - jedna, takže si to bude muset prověřit, a to, počkat, kolik odbije další za půl hodiny a pak teprve podle té se rozhodnout. Je to tak?
Hana Krejčová
59 minut, předpokládáme-li, že se probudil těsně po odbití celé hodiny, které trvalo 1minutu,
Dana Puchalská
Já to díky nákupu prošvihla.... Ach jo... Věro, gratuluju. :-) :-) :-)
Vladislava Dejmková
Věra uhodla, i když přesně to bude jen 89 minut. Ale 90 se dá také uznat.
Jana Kollinová
Než jsem stačila rozlousknout problém s odbitím jedné hodiny po půlnoci, Věrka hádanku vyřešila. Blahopřeji!
ivana kosťunová
Byla jsem si tak jistá ...
Věra Lišková
Až teď mi to došlo, bude to 90 minut.
Jana Kollinová
30 minut. Dozví se, že je půl nebo jedna hodina.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.